Smoleňák ukončil Kometě sérii: Docela mi chyběly nadávky diváků

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Poprvé v novém kalendářním roce vyšla Kometa bodově naprázdno, když v domácí tuhé bitvě nestačila těsně na Hradec Králové. Pod obě branky Východočechů se podepsal útočník Radek Smoleňák, jemuž se na ledě Brna tradičně daří. „Skoro vždy, když jsem tady hrál, tak celá hala řvala: „Smoleňák je č*rák.“ Docela mi to chybělo,“ přiznal kapitán Mountfieldu, jenž se začal specializovat na ukončování (vítězných) sérií svých soupeřů.

Aplikace Tipsport extraligy

Proti Brnu jste hýřili pohybem, napadali jste a soupeře jste asi zaskočili, ne? Navíc jste se dostali do vedení.
Chtěli jsme zkusit Brno překvapit trochu jinou hrou a snažili jsme se být aktivní. Přineslo to ovoce. Vždycky když se hraje proti dobrému týmu jako je Brno a brzy se dá gól, tak je to povzbuzení pro tým do dalších minut. Domácí byli určitě zaskočeni a nám to pomohlo.

Právě u první branky domácí signalizovali faul z vaší strany, postřehl jste to?
Puk se ke mně nějak dostal mezi kruhy a já jsem ho netrefil úplně ideálně. Bylo tam spoustu hokejek a jestli někdo někoho píchnul nebo trefil do hlavy, to fakt netuším. Gól platil naštěstí.

Naopak druhý gól jste dal už sám a byl nakonec vítězný.
Káca Pavlík (Filip Pavlík, pozn. red.) výborně vystřelil a já jsem to teda neviděl, ale prý trefil pár těl, a já jsem ten puk viděl vedle gólmana, tak jsem do toho plácnul a byl to gól.

V Brně na vás mají fanoušci tradičně políčeno. Užil jste si výhru i bez diváků?
Je to trochu smutné bez těch lidí, obzvlášť tady v Brně, kde mají výborné fanoušky, a skoro vždy, když jsem tady hrál, tak celá hala řvala: „Smoleňák je č*rák.“ Docela mi to chybělo, aby se přiznal. (úsměv) I přesto je to ale pro nás důležité vítězství.

Upozorňovali vás trenéři na skvělé přesilovky Komety?
Nemusíte být žádní chytráci, abyste věděli, že Brno má na přesilovku nadstandardní kluky, kteří to umějí hrát. Vyloučení bylo opět z naší strany docela dost, já jsem bohužel udělal faul, po němž jsme gól dostali. Z toho radost nemám, ale klobouk dolů před zbytkem kluků, kteří hrají oslabení, a ubránili to. Dostali jsme jen jeden gól a to byl klíč k úspěchu.

Po Pardubicích a Plzni jste tedy ukončili bodovou šňůru i Brnu. Začínáte být na to specialisté?
Jakože jsme nějací kazisvěti, jo? To asi úplně ne, jsme rádi za každou výhru a musíme výhry celkově dostat více na naši stranu. Vždycky po vítězství zase prohrajeme, což je vlastně na prd. Snad nás to teď nakopne.

Pomohlo vám, že za Kometu nemohl po dohodě obou týmů nastoupit obránce Petr Zámorský?
Pro nás jedině dobře, že nehrál. Zámek je výborný hokejista, výborný kluk a dobrý kamarád. Bylo by to asi divné ho vidět v jiném dresu hrát proti nám, ale já mu přeji, aby se mu dařilo a aby potvrzoval, že je dobrý hokejista. Trochu nám to pomohlo, že nehrál.

Cítíte, že si tým i co do složení formací více sedl?
Ano. Jsme rádi za to, že se sestava trochu ustálila a hrajeme více zápasů ve stejném složení. Samozřejmě bychom rádi dávali víc gólů, ale věřím, že to ještě přijde.

Po čtyřech venkovních zápasech hrajete v úterý znovu doma. Těšíte se?
Já se těším moc a snad opravdu budeme hrát, nerad bych hrál s kuželem na ledě. (směje se) Cestování bylo poslední dny hodně a doufám, že dokážeme vyhrát více zápasů doma, kde se nám moc nedaří.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz