Slavia, Zlín a teď znovu Prostějov. Jestřábi zrealizovali návrat Krejčíka

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Prostějov pokračuje ve svém předsezonním posilování. Tentokrát do jestřábího hnízda přilétla známá tvář – 28letý útočník Lukáš Krejčík, který už na Hané působil v sezonách 2014/15 až 2016/17.

Nový fanshop

Rodák z Nymburka dohrával uplynulou sezonu v extraligovém Zlíně, kde se představil v sedmi zápasech základní části, dalších pět pak v play off.

Jinak byl ale kmenovým hráčem pražské Slavie, kde hrál v posledních dvou ročnících. V obou z nich nasbíral v základní části 26 bodů. Na další spolupráci se ale se sešívanými nedohodl, a to když zpozorovali v Prostějově, neváhali po něm hodit laso.

„Krejča se se Slavií nedomluvil na uplatnění opce a my jsme využili situace. Za Lukáše jsem velmi rád, protože charakterově i hokejově bude pro náš tým velkým přínosem. Je to hráč, který je použitelný ve všech herních činnostech,“ těší Jiřího Vykoukala, trenéra a sportovního manažera Jestřábů, který Krejčíkův příchod okomentoval pro oficiální webové stránky klubu.

„Krejča se se Slavií nedomluvil na uplatnění opce a my jsme využili situace.“

Krejčík v Prostějově mimo jiné zažil svůj nejpovedenější ročník v kariéře. V sezoně 2016/17 nashromáždil v 49 duelech 40 bodů (17+23) a byl druhým nejproduktivnějším Jestřábem. Jenže pak se z důvodu narození potomka rozhodl být blíž domovu. S Prostějovem rozvázal smlouvu a přesunul se do Slavie. 

Kromě Zlína, Slavie a Prostějova dříve oblékl taky do dresu libereckých Bílých Tygrů, Benátek nad Jizerou či Mladé Boleslavi. Doteď má v české nejvyšší soutěži na kontě 79 zápasů, v nichž zaznamenal 16 bodů.

Účastník čtvrtfinále play off Chance ligy z uplynulé sezony už přivedl řadu hráčů. Před pár dny Jestřábi oznámili příchod útočníků Romana Chloubu, Dominika Hrníčka či beků Jakuba Mušky a Martina Novotného.

Zatím potvrzené změny v LHK Jestřábi Prostějov

Příchody
Dominik Hrníčko (Ú, Jihlava)
Daniel Dvořák (G, jun. Mountfield)
Jakub Muška (O, Vrchlabí)
Martin Novotný (O, Přerov)
Kryštof Ouřada (Ú, Chomutov)
Petr Chlán (Ú, Chomutov)
Roman Chlouba (Ú, Chomutov)
Lukáš Krejčík (Ú, Slavia)

Odchody
Daniel Kolář (O, Jihlava)
David Dvořáček (Ú, Sparta)
Radek Prokeš (Ú, České Budějovice)
Zdeněk Čáp (O, Hradec Králové)
Lukáš Volf (Ú, Vsetín)
Ondřej Mikliš (O, Znojmo)
Matouš Venkrbec (Ú, České Budějovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz