Slavia má nového sportovního manažera. Trenér Říha zůstává

Foto: hc-slavia.cz

Jsou tu další novinky z prvoligové Slavie: novým sportovním manažerem se stal Jiří Veber (na fotce vlevo), který se v Edenu dosud staral o mládežnickou akademii.

HokejkaTV

Změny ve vedení souvisejí se změnami v akcionářské struktuře. V polovině března v klubu skončil Vladimír Pitter – všechny akcie od něj odkoupila společnost DT Expert zastoupená Stanislavem Tichým (psali jsme tady).

„Mít v klubu sportovního manažera byla jedna z mých priorit,“ řekl pro hc-slavia.cz Tichý, nový předseda představenstva. „Chtěl jsem, aby se jednalo o člověka se vztahem ke Slavii a se znalostí místního prostředí, proto padla volba na Jirku Vebera. Vzhledem k tomu, že zároveň pracuje u akademie, má přehled o našich mladých hráčích a bude tedy u procesu jejich zapracování do A-týmu.“

„Mít v klubu sportovního manažera byla jedna z mých priorit.“

Slavia má nové vedení, hlavní trenér Miloš Říha mladší nicméně zůstává a v Edenu přidá druhou sezonu. „Počítáme s ním, že bude součástí nově vznikajícího managementu,“ potvrdil Tichý na klubovém webu.

A dodal: „Přestože se Slavii nepovedlo postoupit v minulé sezoně do play off, tým získal velké množství zkušeností, na kterých bychom chtěli stavět."

„Tým získal velké množství zkušeností, na kterých bychom chtěli stavět."

Padesátiletý Veber má za sebou skvělou hráčskou kariéru. Nejvíc toho odehrál za Kladno a se Vsetínem získal čtyři tituly. Působil také ve Finsku nebo v Rusku a kariéru uzavřel v Berouně. V 90. letech pravidelně reprezentoval: zúčastnil se ZOH 1994, Světového poháru a je mistrem světa z Vídně 1996. 

A co jeho trenérské a funkcionářské zkušenosti? V začátcích vedl Jindřichův Hradec, později trénoval juniory Slavie a byl i u reprezentační sedmnáctky a osmnáctky. U mužů krátce asistoval v Chomutově a ve Spartě. Dále byl dva roky hlavním koučem korejského týmu Anyang Halla, kterému pomohl k titulu v asijské lize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz