Skuhravý po postupu Energie: Teď už můžu v klidu umřít. Bude hrát dál?

Foto: Aleš Bedlík

Ikona, legenda, kapitán a v neposlední řadě úžasný bojovník. Václav Skuhravý dovedl celek z lázeňského města k dalšímu úspěchu. Po titulu mistra a vicemistra vybojoval s Energií návrat mezi extraligovou elitu. Sezonu ve WSM lize tedy můžou Karlovy Vary považovat za úspěšnou.

Nový fanshop

Západočechům stačil před utkáním s Litvínovem na postup bod, čemuž nasvědčovala i jejich hra. Energetici hráli spíše defenzivně a uhráli to, co potřebovali. „Jasně jsme si řekli, že musíme okopat ten bod. Zápas asi vypadal pro diváky nic moc, ale my jsme hráli dozadu a chtěli to uhrát. Povedlo se nám to a jsme za to hrozně rádi,“ říká dlouholetá opora, Václav Skuhravý.

Běží poslední vteřinky základní hrací doby a na kostce svítí skóre 0:0. Přesto KV Arena bouří a na karlovarské střídačce vybuchují emoce. „Zápasů, které skončily 0:0 po základní hrací době jsem pár hrál, ale takový výbuch po remíze jsem nezažil,“ líčí ikona s číslem třicet čtyři na zádech.

>> Energie bere bod a je opět extraligová! Kladno je ze hry venku

V následujícím prodloužení tak měli svěřenci Martina Pešouta myšlenky trochu jinde. „Celý zimák aplaudoval. Pak tam bylo ještě nějaké podražení, ale to už jsem moc nevnímal. Do prodloužení jsem už ani nešel. Litvínov dobře sehrál přesilovku čtyři na tři, ale my už jsme předtím měli radost z toho bodu, už nás to tolik nebralo,“ přiznal Skuhravý.

Po titulu mistra české nejvyšší soutěži v roce 2009 a vicemistra z roku 2008 je postup s Karlovými Vary dalším velkým úspěchem v kariéře. „Řekl bych to asi takhle – už můžu v klidu umřít,“ neskrýval radost kapitán.

Skuhravý a spol. ve WSM lize nepobyli, návrat do nejvyšší soutěže vybojovali první sezonu po sestupu. „Říkali jsme to už loni. Když se sestoupí, je první rok nejlehčí se vrátit zpět. Pak to bývá těžší a těžší, odcházejí mladí hráči, odcházejí sponzoři... Když je tým pohromadě ještě z extraligy, je to nejjednodušší, prostě to nechat a doplnit to vhodně o pár hráčů. Jsem rád, že se nám to povedlo.“

Skuhravý po postupu: Každý v týmu měl svojí roli

Celou sezonu pracovalo mužstvo Karlových Varů jako tým. Všichni plnili to, co měli a společně tak naplnili lázeňský sen. „Každý jsme měli v týmu nějakou roli, já ji měl takovou, jakou mi určili trenéři. Chodil jsem spíše na oslabení, měl jsem k sobě skoro pokaždé jiná křídla, spíše jsme měli za úkol bránit nějakou pětku. Pak jsem chodil i na přesilovky a na buly. Když bylo nějaké důležité vhazování, posílal mě tam trenér, abych ji vyhrál a šel hned vystřídat. Hráli jsme týmově, každý svou roli vzal,“ tvrdí Skuhravý.

Jak to vypadá s budoucností karlovarského kapitána? „Vůbec nevím,“ váhá Skuhravý. (trenér Martin Pešout se připojí: „Bude pokračovat!“) „To říká trenér, já mám možná trochu jiný názor, ale uvidíme.“ Pro Energii byl i ve svých devětatřiceti letech velkým přínosem. Jeden z nejlepších hráčů na vhazování a skvělý mentor by určitě týmu scházel.

Sestřih utkání HC Energie K. Vary – HC VERVA Litvínov 0:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz