Šestnáctka povolala 6 nováčků, ve Švýcarsku chce ukázat lepší tvář

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

23. října 2019, 10:40

Martin Voltr

Začátek sezony se českým reprezentantům do 16 let nepovedl, v listopadu se zkusí ukázat v povedenějším světle. Stejně jako každý podzim se třikrát utkají se Švýcarskem, letos pro změnu na ledě soupeře.

Fanshop národního týmu

Nebylo všechno v úvodu ročníku zlé, nicméně českým mladíkům ročníku 2004 se nezadařilo ani ve dvojutkání na finské půdě, ani na turnaji v rakouském Salcburku. To by je mělo hnát, aby svou mezinárodní výkonnost stupňovali – podobně jako loňský ročník.

„Je to v mentalitě, nastavení kluků. My se musíme z těch „dětí“ snažit udělat připravené a dospělé hráče, kteří budou nastavení na profi hokej. Oni se to naučí, já jim věřím. Vždycky se to ukázalo. Ta cesta je ale na začátku hrozně těžká,“ uvedl hlavní kouč Petr Haken po třetím místu z Rakouska, kde Češi zklamali především proti Slovákům.

V říjnu si další hráče vyzkoušel na jednodenních kempech v Liberci a Ostravě, modelová utkání proti domácím klubům mu leccos ukázala. Vzápětí oznámil nominaci do Švýcarska, v níž figuruje šest nováčků.

Národní tým pokračuje v plánovaném zkoušení nových brankářů, až později vybere ty, kteří nastoupí do nejtěžších bitev proti evropské špičce. Tentokrát dostali možnost karlovarský Štěpán Maleček a královéhradecký Mario Žalčík. Na kempu v Rokycanech s nimi bude trénovat ještě brněnský Michael Schnattinger.

Obrana přivítá zpátky dva finské krajánky, Tomáše Hamaru z Tappary a Marka Alschra z Lahti; třetí zápasovou akci jako jediný absolvuje Jakub Hrdlička ze Slavie. Nováčkem bude vítkovický Denis Puchala.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V útoku ani tentokrát nescházejí liberečtí lídři reprezentační produktivity Jakub Hujer a Tomáš Trunda, potřetí si zahrají i Dominik Rymon a Robin Sapoušek z Varů, dále Adam Bareš, Jiří Kulich, Jonáš Jungwirth, Šimon Slavíček a Matyáš Šapovaliv.

Naopak trojice forvardů oblékne zápasový národní dres poprvé. Jde o Marka Soukupa z Plzně, Ondřeje Bechera z Havířova a Matěje Giesla z Hradce Králové.

Čeští talenti budou v Rokycanech trénovat od večera v neděli 3. listopadu až do středy. Ve čtvrtek se vydají do švýcarského Monthey, kde od pátku 8. do neděle 10. listopadu třikrát vyzvou domácí vrstevníky. Akci pojmenovanou International Chablais Hockey Trophy absolvují společně s ženskou šestnáctkou.

Letošní ročník vyzve Švýcarsko poprvé. Soupeř zatím absolvoval jen turnaj v Zell am See s výsledky 3:6 proti Německu, 5:1 proti Rakousku a 2:4 proti Bělorusku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Štěpán Maleček (Karlovy Vary), Mario Žalčík (Hradec Králové), Michael Schnattinger (Kometa Brno – pouze na kemp v Rokycanech).

Obránci:
Jakub Hrdlička (Slavia Praha), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), Marek Alscher (Pelicans Lahti, Finsko), Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko), Denis Puchala (Vítkovice), František Němec, Matěj Prčík (oba Kometa Brno).

Útočníci:
Jakub Hujer, Tomáš Trunda (oba Liberec), Dominik Rymon, Robin Sapoušek (oba Karlovy Vary), Marek Soukup, Jakub Šiler (oba Plzeň), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Adam Bareš, Matyáš Šapovaliv (oba Rytíři Kladno), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Jiří Kulich (Chomutov), Ondřej Becher (Havířov), Matěj Giesl (Hradec Králové).

Náhradníci:

Obránci: Tomáš Cibulka (České Budějovice), Jan Hodinář (Plzeň), Antonín Kareš (Šumperk). Útočníci: Samuel Šmajda (Karlovy Vary), Filip Petrásek (České Budějovice), Matěj Přibyl (Vítkovice), František Formánek (Pardubice), Matěj Gardoň (Mladá Boleslav), Adam Dvořák (Třemošná), Matěj Novotný (Hradec Králové), Lukáš Plos (Liberec).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Radek Philipp a Richard Lobo
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: Antonín Chochola
Fyzioterapeut: David Vrbický
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Program zápasů (Monthey)

Pátek 8. listopadu:
14:15 Švýcarsko – Česko (chlapci)
19:30 Švýcarsko – Česko (dívky)

Sobota 9. listopadu:
14:15 Švýcarsko – Česko (dívky)
19:30 Švýcarsko – Česko (chlapci)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Česko (dívky)
16:30 Švýcarsko – Česko (chlapci)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz