Rvačka po siréně? Jen pošťuchování, říká Chovan. Kadlece mrzel šok Motoru

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Jdou po sobě jako psi, nedarují si metr ledu. A když mohou, soka pořádně přišpendlí na mantinel. Semifinále play off WSM Ligy mezi Slavií a Českými Budějovicemi je plné bojovnosti, síly a emocí. Třetí pokračování s vypětím všech sil vydřel Motor poměrem 2:1, přičemž stejným poměrem vede i sérii, po závěrečné siréně málem došlo na hromadnou bitku. Oba tábory proti sobě dlouho stály, sem tam někdo vypěnil a chtěl jít do akce. Nakonec se však kohouti rozešli smírně. Alespoň tentokrát.

HokejkaTV

Ovšem stačilo málo a mohlo být pořádně veselo, několik aktérů vidělo hodně rudě. Zárodek velké mely způsobily poslední vteřiny, kdy hosté kontrolovali kotouč u hrazení a slávisté ho marně dolovali k zakončení. Oba týmy se po skončení duelu následně sjely do obranného pásma Motoru, i vzhledem k pokračování série ale došlo jen na pár individuálních strkanic. Rozhodčí za ně vyloučili domácí Kadlece s Andrlíkem a hosty Pavlina s Čermákem.

Chovan: Nemohli jsme si myslet, že na Slavii zvítězíme 5:0

Finiš potvrdil, že to mezi rivaly pořádně jiskří. Favorizovaný Motor jde nekompromisně za postupem do baráže, Slavia by ráda totéž – uplatňuje bojovný hokej na hranici sebeobětování, což protivníka bolí. Emocím se tedy nikdo nediví. "Ale po skončení zápasů to bylo jen takové pošťuchování. Možná trošku příprava na sobotní zápas. Uvidíme, snad se v dalším utkání zase bude hrát hokej," povídá Michal Chovan. Slovenský útočník ve službách Jihočechů sám odstrkoval spoluhráče a jako první odjel před mohutný kotel fanoušků Motoru, aby s nimi oslavil důležité vítězství. "Hrozila zbytečná zranění, také bylo třeba předejít možným trestům. Tohle se dělá v zápase. Navíc jsme od toho, abychom hráli hokej a ne se bili," dodává jasně.

Chovanovi patřila v celkově třetím zápase série jedna z hlavních rolí. Šikovný bruslař zařídil oba góly Jihočechů, v úvodu prostřední třetiny je dělily dvě minuty a osm vteřin. "Základ je, že jsme vyhráli. Super. Byl to velmi těžký zápas, ale to se dalo čekat. Nemohli jsme si myslet, že přijedeme na Slavii a zvítězíme 5:0. Celý tým do toho dal, co měl. Povedlo se nám ubránit závěr, z naší strany tam bylo srdce. A vedeme," pochvaluje si. V klíčových okamžicích prokázal klid a přesné zakončení, což pro Motor znamenalo spásu. "Dvakrát se to ke mně odrazilo, ale je to zásluha celé pětky. Byly tam dobře nahozené puky, kluci odstavili soupeře a já se dostal ke střelám."

Klidně mohl naplnit hattrick, ovšem další velkou šanci vzal Chovanovi vynikající brankář Frodl. "Mrzelo mě to hlavně kvůli týmu, protože místo našeho vedení 3:0 pak Slavia snížila. Je úplně jedno, kdo dá góly. Hrajeme play off, hlavní je úspěch mužstva," upozorňuje. Jihočeši cestovali do Edenu za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. A dobře si uvědomovali, co je bude od houževnatého soupeře čekat. "Slávisté hráli dobře už u nás, hlavně ve druhém utkání. Doma ještě přidali. V play off není nikdy lehký zápas, to vědí úplně všichni. Každý bojuje srdcem, já bych ale řekl, že máme víc kvalitních hráčů než oni, abychom se dostali do baráže," doplňuje.

Kadlec: Kdyby tam byly skutečně horké hlavy, tak se to serve

Svěřenci trenérů Stavjani a Štrby odcházeli z ledu spokojeni, zato slávisté byli plni vzteku. Vydali ohromnou energii, ovšem gólmana Kváču překonali jen jednou. Výsledek byl pro ně hodně trpký. "Řekl bych, že jsme byli i lepší. Ale v první třetině jsme nevyužili šance, v úvodu té následující se stalo totéž co předtím v Budějovicích, akorát obráceně. Soupeř tam měl lepší nástup, využil dvě nahození od beků a na nás chvíli spadla deka," povídá Martin Kadlec.

Vynikající bruslař znovu udivoval nasazením, stejně jako všichni červenobílí. Start druhého dějství ale způsobil Slavii šok, Motor tehdy v podstatě rozhodl o výsledku. "Docela dlouho jsme se z toho pak dostávali, možnosti vyrovnat přišly až v závěru. Předtím nás dost brzdila oslabení," lituje. Domácí hru ve čtyřech ustáli, ale ztratili čas k tomu, aby si vytvořili souvislejší tlak na vyrovnání. "Budějovice hrají dobré přesilovky, v základní části je měly nejlepší z celé soutěže. My u nich hráli hodně oslabení, teď to samé. Na to, že jsme byli doma, si myslím, že rozhodčí pískli některé fauly zbytečně," lehce si rýpne Kadlec.

Sám patřil k hlavním aktérům strkanice, která po skončení zápasu jen tak tak nepřerostla v hromadnou bitku obou týmů. "Je to play off, tohle k tomu patří. Stalo se to v Budějovicích, u nás také," reaguje na dotaz, nakolik vážné to na ledě bylo. "Myslím, že docela v klidu. Kdyby tam byly skutečně horké hlavy, tak se to serve. Šlo spíš o pošťuchování z obou stran." Slávisté padli a v sérii ztrácejí, ale budou bojovat, tenhle tým poctivých vojáků to ani jinak neumí. Může mít závěrečná nervózní epizoda vliv na další zápas? "To uvidíme v sobotu," usměje se Kadlec závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz