Rusové otočili proti Česku. Osmnáctka zůstává na MS bez bodu

Foto: iihf.com

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Česká osmnáctka zůstává na mistrovství světa bez bodu. Po ztrátě se Slovenskem nestačila na Rusko a prohrála 2:3. Skórovali Jakub Lauko a Vojtěch Střondala.

Nový fanshop

Češi udělali oproti prvnímu zápasu změny v sestavě. Na soupisku byli dopsáni útočník Jaromír Pytlík a obránce Martin Hugo Haš. V brance opět začal Lukáš Dostál.

„Do zápasu s Ruskem musíme nastoupit jako jiné mužstvo," říkal po prohře 2:5 se Slovenskem Libor Zábranský. 

A povedlo se! 

Dominance Rusů se v první třetině nekonala a Češi byli vyrovnaným soupeřem. Svědčí o tom poměr střel – 8:9 pro Rusy. Ale hlavně – 1:0 na góly! V osmnácté minutě dal svoji druhou branku na turnaji Jakub Lauko, jenž tak roli tahouna, která je kolem jeho osoby dokola omílaná, zvládá výtečně. Lauko využil přesilovku – byl pohotový, v blízkosti brankoviště se nejprve dostal ke střele a pak i ke gólové dorážce. 

Do druhé třetiny Rusové vlétli jako Gagarin do kosmu. Herní a střeleckou převahu si drželi po celých dvacet minut (na střely 8:18) – naráželi však na skvělého Lukáše Dostála. Až v čase 35:26 potěšil zaplněnou halu, která často a ráda skandovala tradiční Šajbu, přesilovkovým gólem Ivan Morozov. 

Ruský tlak bohužel nepřestával ani v závěrečné třetině – a opět se promítl do skóre. Druhý gól domácího týmu vstřelil Vasilij Podkolzin, který se objevil mezi kruhy úplně sám a střelou příklepem nedal Dostálovi šanci. Vítěznou branku Rusů posléze přidal Pavel Dorofejev. Česko v závěru bojovalo, díky Vojtěchu Střondalovi při power play snížilo, ale zápas už do prodloužení nedotáhlo. Několikrát k tomu ale bylo blízko.

Češi tak i přes zlepšený výkon zůstávají ve skupině bez bodu. V pondělí je čeká outsider turnaje Francie – proti ní už nesmí Brukovi svěřenci zaváhat, jinak by je mohly čekat boje o záchranu. 

Mimochodem: Čeljabinsk dokazuje, že má v Rusku pověst hokejového města. Na utkání byla skvělá atmosféra a v hledišti se tísnilo 7 498 fanoušků. Čeljabinsk zatím zvládá organizaci turnaje výtečně a bere ji se vší vážností.

ČESKO – RUSKO 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Lauko (Kvasnica, Pekař), 59. Střondala (Gajarský, Jeník) – 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 50. Podkolzin (Michajlov), 53. Dorofejev (Zamula).
Rozhodčí: Hoppe (Německo), Alarie – Chaput (oba Kanada), Pardatscher (Itálie).
Vyloučení: 5:8.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 23:37 (8:9, 8:18, 7:10).
Diváci: 7498.
Nejlepší hráči: Jan Jeník – Alexandr Žabrejev.
Česko: Dostál – Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš – Pekař, Blümel, Lauko – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek – Pytlík, Kropáček, Čajka – Sklenář. Trenér: Bruk.
Rusko: Miftachov – Galeňuk, Žuravljov, Malyšev, Misjul, Romanov, Ochoťuk, Zamula, Žiljakov – Morozov, Marčenko, Ischakov – Sorkin, Rotenberg, Zavgorodnij – Dorofejev, Žabrejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin. Trenér: Zybin.

Ohlas trenéra Davida Bruka

Tabulka skupiny B

 
Tým
Z
V
VP
PP
P
Skóre
B
1. Finsko
2
2
0
0
0
12:2
6
2. Rusko
2
2
0
0
0
10:3
6
3. Slovensko
2
1
0
0
1
7:7
3
4. Česko
2
0
0
0
2
4:8
0
5. Francie
2
0
0
0
2
1:14
0

Ostatní dnešní zápasy

Bělorusko – Švédsko 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
16. Alistrov (Barkovskij, Protas), 25. Boršjov (Masilevič), 59. Oksenťjuk – 23. Wernblom (Bäck, Berggren), 35. Boqvist (Pašić, Eliasson), 52. Pašić, 53. Gustafsson (Boqvist, Berggren)

Další program české osmnáctky

Pondělí 23. dubna:
12:30 Česko – Francie

Úterý 24. dubna:
12:30 Finsko – Česko

Poznámka: všechny zápasy skupiny hraje osmnáctka v Čeljabinsku, začátky utkání jsou uvedeny v českých časech. V Čeljabinsku je o tři hodiny víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz