Riviéra, to je ono! libuje si vousáč Treille. Přivítá v Dynamu dalšího krajana?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

19. července 2018, 17:08

Václav Jáchim

Loni se po odmlce vrátil do Tipsport extraligy a Sacha Treille odvedl pardubickému Dynamu výborné služby. Vousatý bojovník v průběhu sezony prodloužil s klubem spolupráci, teď už naplno polyká dávky společných tréninků na ledě. "Čím rychleji do toho vletíme, tím lépe," hlásí v rozhovoru pro web pardubického klubu.

Nový fanshop

Někdejší útočník Sparty nebo Kladna dorazil do Česka počátkem týdne. "Z minulé sezony si pamatuju, že příprava byla náročná. Letos to nebude jiné. Těšil jsem se," ujišťuje francouzský reprezentant. S kondicí potíže nemá, je plný sil. Před cestou do Pardubic se Treille chystal individuálně, byť nejprve léčil zranění nohy, které si přivezl ze šampionátu v Dánsku.

Teď už je fit, do Pardubic za ním brzy dorazí i rodina. "Ve Francii jsme koupili dům, moje paní zařizuje, aby bylo všechno v pořádku. S dětmi by měla přijet příští měsíc," hlásí. Společně stihli v červnu krátkou dovolenou. "Mám rád francouzskou riviéru, to je ono! Parádně jsem si odpočinul. Neznám lepší místo na dovolenou než pobřeží Středozemního moře. Vřele doporučuji," vzkazuje na stránkách Dynama.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Jinak se třicetiletý rodák z Grenoblu věnoval nabírání fyzické kondice, několikrát trénoval i na ledě. Společně s klubovým parťákem Jordanem Perretem. Francouzská legie v Dynamu by nově mohla dostat třetího člena, na zkoušce je mladý talentovaný obránce Hugo Gallet. "Dřív jsem ho neznal, ale když jsem viděl, jak zahrál na mistrovství světa, byl jsem překvapený. Vždyť to byla jeho první zkušenost s dospělým hokejem," říká na adresu někdejšího beka finského Turku.

Testy loni podstoupil i Perret, před Galletem nyní stojí stejná výzva. Má slušné předpoklady, aby kouče Miloše Holaně přesvědčil. Zkoušení v Dynamu letos nebude tak rozsáhlé, k zásadním změnám v kádru není důvod.. Východočeši totiž nechali za zády povedený ročník. Na jaře 2017 do posledního kola bojovalo o záchranu, poté ovšem zabrali, postoupili do čtvrtfinále play off a v něm statečně vzdorovali favorizovanému Třinci.

Treille v základní části přispěl týmu 22 body ve 48 zápasech, při sedmi duelech play off nasázel Ocelářům čtyři góly. Bojovný útočník potvrdil kvality, už se nemůže dočkat, až vypukne nová sezona. "Moje cíle se nikdy nemění. Chci vyhrát každý zápas a maximálně pomoci k tomu, aby se to povedlo. Až průběh soutěže ukáže naši sílu. Důležité ale je, abyste si mohli po sezoně říci, že jste pro úspěch udělali všechno," doplňuje závěrem.

Foto: Michal Eger

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz