Říha je v nemocnici, zhubl dvanáct kilo. Vyšel jsem schody a musel spát, popisuje

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

V úterý měl s litvínovskou Vervou po dlouhé pauze poprvé vyjet k soutěžnímu zápasu v rámci Generali Česká Cupu. Jenže obránce Jiřího Říhu na ledě ještě nějakou dobu neuvidíme – sedmadvacetiletého beka momentálně sužuje bakterie ve střevech.

Chance liga na Hokejka TV

Tvrďák, který v minulosti působil například na Kladně nebo v Jihlavě, se připravoval na příští sezonu tak, jak tomu bývá zvykem. Litvínovští hokejisté absolvovali letní přípravu pod vedením obměněného trenérského štábu, hráče nově cepuje slovenský kouč Vladimír Országh a jeho zkušený asistent Václav Sýkora.

Říha s týmem podstoupil tvrdý letní dril, na led už však se svými spoluhráči nevyjel. Proč? Před čtyřmi týdny totiž začaly nečekané zdravotní problémy. „Byl jsem na kontrole u doktora, protože jsem měl neustále vodové průjmy a hrozně jsem slábl. Šel jsem na vyšetření a tam mi řekli, že mám jen virózu a doporučili mi dietu. Takže jsem byl týden doma na dietě, potom se to tak nějak začalo zlepšovat,“ vzpomíná zadák s tvrdou střelou.

„Kvůli krvavým průjmům mi odcházelo dost krve a ztrácely se mi krvinky, takže mi doktoři museli nasadit krevní plazmu.“

Chvíli se zdálo, že se tělo umoudřilo. Jenže po čase se problémy vrátily. „Podstoupil jsem další vyšetření, kde mi bylo zjištěno, že mám ve střevech infekční bakterii. Tím pádem jsem byl izolovaný v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Kvůli těm krvavým průjmům mi odcházelo dost krve a ztrácely se mi krvinky, takže mi doktoři museli nasadit krevní plazmu,“ přibližuje Říha nepříjemné potíže.

Forma z náročné přípravy na suchu tak byla rázem fuč. „Během čtyř týdnů jsem ztratil dvanáct kilo, není to nic příjemného. Nemohl jsem moc jíst, protože ze mě všechno odcházelo. Ještě teď čekám na kolonoskopii. Tam bude rozhodující, co se ve střevech najde,“ říká rodák z Opočna.

Foto: Archiv Jiřího Říhy

Mezitím, co se Verva připravuje na vstup do Generali Česká Cupu, je Říha hospitalizován v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Kdy by se mohl vrátit na led, to zatím netuší ani on sám. „Momentálně dostávám kapačky a antibiotika. Co jsem já o této bakterii četl, tak je to údajně běh na dlouhou trať, takže jsem zvědavý. Už bych chtěl, aby to úplně vymizelo a mohl jsem se začít připravovat na sezonu,“ přeje si.

„Průběh je tak nepříjemný, že jsem vyšel schody a musel jsem si jít lehnout a spát. Nebylo mi dobře od žaludku, nemohl jsem jíst.“

Litvínovský obránce už se nyní cítí lépe. I když přiznává, že si s onemocněním v některých fázích užil své. „Průběh je tak nepříjemný, že jsem vyšel schody a musel jsem si jít lehnout a spát. Nebylo mi dobře od žaludku, nemohl jsem jíst. Jediné, co mi vadí, že tady v nemocnici mám strašný hlad. Dostávám jen suché věci, a to je všechno,“ usmívá se Říha.

A co sedmadvacetiletý ranař říká na změny, které se na severu udály v posledních měsících? „Myslím, že je to jen dobře. Byl jsem absolutně spokojený s tím, jak probíhala letní příprava. Dělali jsme nějaké rozbory, jak budeme hrát a další věci. Zatím je to strašně pozitivní a já doufám, že to v sezoně bude vidět,“ uzavírá.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz