Říha dostal dvě omluvenky, do přípravy na MS povolal Kubalíka a Tomáška

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

22. března 14:27

Adam Bagar

Národní tým se už v pondělí sejde v Edenu, kde odstartuje přípravu na MS. Kouč Miloš Říha doplnil kádr o dva útočníky, Dominika Kubalíka a Davida Tomáška. Naopak ze zdravotních důvodů se omluvili zadáci Marek Hrbas a Ondřej Vitásek.

MS U20 2020

David Tomášek se po konci sezony v Jyväskyle připojí k reprezentaci hned v pondělí, Dominik Kubalík z Ambri-Piotty bude trenérům k dispozici ve středu.

Aktuálně má Miloš Říha se svými asistenty k dispozici dost okleštěný kádr, který čítá pouhých 16 hráčů – jednoho brankáře, pět obránců a deset útočníků.

Kromě Tomáška a Kubalíka jsou všichni krajánci z KHL. Extraligu zastupuje jen zlínský útočník Tomáš Fořt, jenž je stejně jako Marek Langhamer nováčkem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Národní tým si v Edenu vypomůže dvěma sparingpartnery, při srazu budou k dispozici chomutovský gólman Štěpán Lukeš a sparťanský obránce Tomáš Dvořák.

V domovském stánku Slavie stráví Češi dva týdny, poté už je čeká zápasová příprava na květnové mistrovství světa, v níž stihne odehrát celkem devět utkání.

Ve Znojmě a Linci změří síly s Rakouskem, v Karlových Varech dvakrát s Německem, následují boje na Slovensku a nakonec Carlson Hockey Games v Brně.

Nominace na první kemp v přípravě před MS

Brankář:
Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci: 
Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL).

Útočníci:
Michal Bulíř (Magnitogorsk, KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko).

Program reprezentace  před MS 2019

Dva týdenní kempy v Praze (od 25. března)

Euro Hockey Challenge:

Kemp ve Znojmě
Středa 10. dubna od 19:00: Česko – Rakousko (Znojmo)
Sobota 13. dubna od 16:15: Rakousko – Česko (Linec)

Kemp v Karlových Varech
Středa 17. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)
Čtvrtek 18. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)

Kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 16:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz