Reprezentant Klikorka v Boleslavi skončil, bude hrát Chance ligu

Foto: Martin Voltr

Další posilu v úterý představil klub ze Sokolova. Jeho dres bude oblékat devatenáctiletý Karel Klikorka, jenž patří mezi nejtalentovanější mladé obránce v Česku.

Hokejista sezony

Klikorka vyrůstal v pražských Letňanech, od roku 2017 patřil Mladé Boleslavi. V posledních dvou sezonách už klepal na dveře extraligového A-mužstva, za nějž odehrál dohromady devatenáct zápasů.

Hned v tom prvním – v říjnu 2019 proti Kladnu – skóroval.

Zmiňované dveře do nejvyšší soutěže ale zatím naplno nerozrazil. V hierarchii Bruslařů ho letos v zimě přeskočil i košíkář David Moravec, Klikorka tak dál získával mnohem větší herní praxi v Chance lize. Dříve za Litoměřice, následně pak v Ústí nad Labem.

A tam se mu dařilo: Ve 23 utkáních letošní sezony nasbíral 12 bodů (3+9), od trenérů si užíval velkou důvěru. Vždyť na ledě trávil průměrně více než 21 minut, takže byl nejen (zdaleka) nejvytěžovanějším juniorem soutěže, ale patřil i k nejčastěji naskakujícím hráčům vůbec!

Boleslav má v současné chvíli defenzivní řady dost nabité – k Ševcovi, Pláňkovi a spol. musíme připočíst posily Pýchu s Jánošíkem, do letní přípravy jinak nastoupila i řada juniorů. Klikorka se naopak dál zkusí profilovat mezi nejlepší obránce druhé nejvyšší soutěže.

Sokolov jeho jméno odtajnil jako pátou posilu po Ondřeji Jurčíkovi, Filipu Kuťákovi, Janu Strejčkovi a Vojtěchu Tomim.

V osobě Karla Klikorky získal Baník účastníka posledních dvou světových šampionátů do 20 let, jenž během mládežnické kariéry odehrál dohromady 46 reprezentačních zápasů s bilancí tří branek a 12 asistencí.

Kromě toho se do klubu z Karlových Varů vrátil Vojtěch Šik. Starší bratr útočníka Otakara Šika bude působit u A-týmu jako asistent trenéra a kondiční trenér, ale také u mládeže jako skills kouč. Navíc bude mít na starosti provoz nově vznikajícího hokejového centra, kde budou moci hráči všech kategorií pilovat dovednosti.

Karel Klikorka

Karel Klikorka | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz