Puljujärvi otočil a nevyloučil návrat k Oilers. Dospěl jsem a vidím věci jinak, tvrdí

Foto: nhl.com

Že by Oilers přeci jen začala svítat naděje na návrat Jesseho Puljujärviho? Trucující finský útočník, který ještě před časem neměl zájem za klub nastupovat, svůj postoj zřejmě výrazně přehodnotil. V příštím ročníku NHL by se tak znovu mohl pokusit zabojovat o místo v kádru Edmontonu.

Generali Česká Cup

Příběh Jesseho Puljujärviho je v hokejovém prostředí dobře známý. Klub z Alberty si od čtvrtého hráče draftu z roku 2016 sliboval velké věci, šikovný Seveřan ale vysoká očekávání nikdy nenaplnil. Během tří let v Kanadě pokaždé alespoň na chvíli zamířil na farmu do Bakersfieldu.

Můžeme pouze spekulovat, proč Puljujärvi po boku hvězdného Connora McDavida naplno nerozvinul svůj potenciál. Mladý křídelník údajně nebyl spokojený s tím, jak s ním organizace zacházela. Celá situace dospěla až do bodu, kdy si postavil hlavu a zamířil zpátky do Evropy.

V dresu Kärpätu Oulu potvrdil, že hokej hrát umí. Od trenérů na ledě dostal velký prostor a výsadní roli, za což se odvděčil 53 body (24+29) v 56 duelech. Dobrými výkony mimo jiné zaujal v utkáních mezinárodní Euro Hockey Tour.

Není divu, že kolem něj začali kroužit dravci. Finská média nedávno informovala o zájmu Nižného Novgorodu z KHL, jehož zástupci podle dostupných informací Puljujärviho lákali na tučný kontrakt, avšak neuspěli.

V rámci NHL se během stále ještě aktuální sezony spekulovalo o výměně, mezi nápadníky měli být například New York Rangers. Poslední slova dvaadvacetiletého útočníka ale naplňují optimismem především fanoušky Edmontonu.

„Nikdy neříkejte nikdy,“ řekl Puljujärvi pro server Tampere Iltalehti o případném návratu k Oilers. „Dospěl jsem a věci vidím trochu jinak. Teď je v Edmontonu jiný generální manažer a trenér, společně budují vítězný tým. Je možné, že tam ještě budu hrát.“

Pro Oilers je to velice důležitá zpráva. Pokud by Puljujärvi navázal na letošní výkony z finské nejvyšší soutěže, tak by ofenziva kanadského celku získala další silnou zbraň. Finský talent by mohl těžit ze spolupráce s kapitánem McDavidem nebo německým kanonýrem Draisaitlem.

Puljujärvi je aktuálně v kontaktu s generálním manažerem Kenem Hollandem a trenérem Davem Tippettem. „Byl to dobrý a konstruktivní hovor,“ pravil o posledním konferenčním telefonátu. „Nebudu chodit do detailů, ale celkově zanechal pozitivní dojem.“

Vypadá to, že svazek mladého forvarda s Edmontonem ještě nemusí být u konce. Uvidíme Puljujärviho opět v dresu Oilers?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz