První ztráty. Závorka a Šik si za Sokolov první ligu nezahrají

Foto: Instagram HC Baník Sokolov

Brankář Tomáš Závorka s obráncem Vojtěchem Šikem výrazně přispěli k postupu Baníku do Chance ligy. Do Sokolova se druhá nejvyšší soutěž vrátí po 22 letech.

O Kapku lepší hokej

Závorka s Šikem u toho ale na ledě nebudou. „Ani jednoho z nich už bohužel neuvidíme v mistrovských utkáních. Oba končí s aktivní hokejovou kariérou. Hoši děkujem!" informuje Sokolov na svém Instagramu.

Jednatřicetiletý Závorka se do mateřského Baníku vrátil v listopadu – přišel z Karlových Varů. Pochopitelně se stal týmovou jedničkou. A zatímco v roce 2018 slavil postup do extraligy s Energií, letos si zopakuje oslavy se Sokolovem. 

Závorka toho v hokeji dokázal dost: má například dvě stovky extraligových startů. Všechny za Karlovy Vary. V nižší soutěži chytal také v Chomutově, Kadani nebo Mostě. Jeden čas byl dokonce v širším výběru národního týmu.

Osmadvacetiletý Šik v extralize nehrál. V podstatě celou seniorskou kariéru strávil v Sokolově, na jednu sezonu si pak odskočil do prvoligové Třebíče. Kvůli pracovnímu vytížení se ale zase vrátil zpátky na západ Čech. Pomáhá u karlovarské mládeže a je kondičním trenérem.

Závorka s Šikem byli symbolicky v kabině vyhlášeni nejlepšími hráči čtvrtečního utkání, které stvrdilo postup Baníku do Chance ligy. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz