První z pěti odchodů! V Plzni se loučí zkušený bek, posílí rivala?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

„Co je jasné, že z kádru odejde pět hráčů,“ přiznal nedávno plzeňský generální manažer Martin Straka s tím, že jména klub oznámí až začátkem května. Jedno už ale bylo s předstihem odkryto.

Zlatá hokejka 2020

„Díky za šest sezon, co jsem mohl hrát v Plzni, kde jsem vyrostl a učil se hokeji. Bylo to super. Díky moc,“ napsal na sociálních sítích zkušený obránce Lukáš Pulpán, jehož odchod následně potvrdil také šéf plzeňského klubu Martin Straka.

„Je to tak. Jde o zkušeného beka, skvělého pracanta platného v kabině i na ledě, kde vedle něj vyrostla řada mladých beků. Za to všechno mu chci poděkovat a popřát, ať se mu daří i na další štaci jeho kariéry,“ uvedl pro Plzeňský deník.

Čtyřiatřicetiletý hokejista, který dostal šanci v tamním prvním týmu už v letech 2004 až 2007, se loučí po šesti letech. Během nich sehrál za Indiány 297 zápasů, zaznamenal 89 kanadských bodů za 24 tref do černého a 65 gólových asistencí.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Kromě mateřské Plzně hrál v extralize ještě za Chomutov, dřív hájil i barvy Berouna, Kadaně, Klatov, slovenské Žiliny a kanadského Vancouveru v juniorské WHL. Nyní jsou v souvislosti s jeho dalším působištěm skloňovány Karlovy Vary.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz