Průvan v Plzni: Končí 10 hráčů! Klub získal pětici nových tváří

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Plzeňskou kabinou se prohnal pořádný vítr, končí hned desítka hráčů. Naopak na západ Čech přicházejí brankář Jaroslav Pavelka, obránci Bohumil Jank, Vojtěch Budík a útočníci Roman Vlach a Luboš Rob. O dalších změnách v kádru navíc vedení klubu jedná.

HokejkaSHOPvanoce

PŘESTUPY v TELH a Chance lize ONLINE »

„Nejsou to všechny změny, které kádr čekají. Chceme do Plzně přivést minimálně ještě dva útočníky a možná ještě jednoho obránce. Jednání s Tomášem Mertlem stále pokračují, ale nic konkrétně komentovat nechci, dokud nepadne finální slovo,“ říká sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

„Jednání s Tomášem Mertlem dál pokračují.“

V Plzni skončili brankář Dmitrij Miltchakov, obránci Conor Allen, Jakub Kindl, David Kvasnička a útočníci Denis Kindl, Jan Kovář, Ondřej Kratěna, Václav Nedorost, Miroslav Preisinger a David Stach. Nejasno je zatím kolem Nicka Jonese a Jaroslava Kracíka, jednání s nimi stále probíhají.

Indiáni půjdou do nové sezony s brankářskou dvojicí Dominik Frodl a Jaroslav Pavelka. „Jedná se o kvalitního gólmana a jsme přesvědčeni, že Jarda společně s Dominikem vytvoří velice dobrou gólmanskou dvojici. Jsme rádi, že sám Jarda projevil zájem přijít k nám do klubu,“ těší Vlasáka.

„Jsme přesvědčeni, že Jarda společně s Dominikem vytvoří velice dobrou gólmanskou dvojici.“

Exhradecký gólman se upsal na rok s roční opcí. Stejně jako bek Vojtěch Budík, který přichází z Pardubic. „Po odchodu Davida Kvasničky jsme do obrany hledali mladého kluka podobného typu. Vojta má opravdu velký potenciál, který zatím nenaplnil. Chceme mu dát velký prostor,“ hlásí Vlasák.

Z Chomutova pak Západočeši do zadních řad získali Bohumila Janka. „Bohouš splňuje naše požadavky na obránce, který umí přitvrdit. Umí být přímočarý, je pevný v obraně, ale dokáže i zaútočit, správným způsobem podpořit útok. Přesně takového beka potřebujeme,“ pokyvuje bývalý útočník.

Nastal čas, aby Rob dostal prostor v extralize

Z Karlových Varů do Plzně se stěhuje útočník Roman Vlach. „Romana jsme chtěli přivést i proto, že jako centr je šikovný jak ve hře dopředu, tak dozadu. Dokáže dobře vypomoct v obranné činnosti, ale dá se zapracovat i do přesilovky. Věříme, že potvrdí své kvality,“ líčí s tím, že se upsal na rok.

Stejně dlouhý kontrakt podepsal i Luboš Rob, který v uplynulé sezoně válel v Chance lize za Vsetín. „Nastal čas, kdy by se Luboš měl posunout dál a dostat prostor v extralize. Sledovali jsme ho celou minulou sezonu, kterou měl parádní. Jsme přesvědčeni, že na to má,“ prozrazuje Vlasák.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Jaroslav Pavelka.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Luboš Rob, Petr Straka, Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz