Proti Kometě hraju rád, culí se kat Káňa. A pozdní příjezd? Byla to honička

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

3. března 13:39

Daniel Kinc

Vítězná série Komety skončila na pěti zápasech. Modrobílí v úterý doma padli v prodloužení s Olomoucí, navíc podruhé v sezoně díky gólu bývalého komeťáka Jana Káni. „Proti Brnu hraju rád, znám tady hodně kluků,“ usmívá se střelec vítězné trefy na 3:2 pro Hanáky.

Aplikace Tipsport extraligy

Ti do Brna kvůli nehodě na dálnici přijeli až hodinu před utkáním, v rozletu je to však nezastavilo. „Naštěstí to tentokrát nevadilo, ale víckrát v sezoně to asi zažít nechceme. Byla to honička,“ dodává Káňa, který byl u všech tří branek Olomouce na ledě DRFG areny.

Kometa vyhrála před úterním zápasem pětkrát v řadě, teď jste ale její sérii ukončili.
Je to pro nás hodně cenné vítězství. Vždycky když hrajete u tak dobrého týmu, jako je Brno, tak to zvedne sebevědomí a potěší to. Věděli jsme o jejich sérii a proč bychom je nemohli zastavit zrovna my? Tak to vyšlo.

V prodloužení jste dostali přesilovku 4 na 3, spoluhráči vám posílali jednu přihrávkou za druhou na pravý kruh a nakonec jste se trefil. Cítil jste, že to už jednou vyjde?
Asi moc necítil, ale vyšlo to na mě, že jsem tam byl na tu střelu a kluci mi to nabíjeli. Snažil jsem se střílet a jsem rád, že to tam propadlo.

Proti Kometě jste už podruhé v sezoně skóroval v prodloužení. Jste specialista na Brno?
To nevím, ale proti Brnu hraju rád. Znám tady hodně kluků a tentokrát jsem měl i speciální motivaci. Když jsem viděl Jožku Kováčika na střídačce Brna, tak jsem se mu chtěl ukázat.

Chutná tedy gól o něco lépe?
Chutná úplně stejně, jsem rád za každý gól. Možná je sladší jen o to, že tentokrát byl rozhodující. To vždy udělá ještě větší radost.

Trenér Tomajko na pozápasových ohlasech říkal, že mu přišlo, že jste byl měsíc trochu z formy, ale teď se do ní zase vracíte.
Tak když to říkal pan trenér, tak má určitě pravdu. (úsměv) Osobně se snažím makat celou sezonu a bohužel přišlo i takové hluché období. Doufám, že jsem formu opět načasoval dobře a budu moci pomoct týmu.

Do Brna jste kvůli nehodě na dálnici dorazili až hodinu před utkáním. Měnilo se pro vás něco s ohledem na rozcvičku?
Začátek byl jiný, snažili jsme se co nejrychleji střídat, ať se nějak dostaneme do tempa. Ale naštěstí to tentokrát nevadilo, ale víckrát v sezoně to asi zažít nechceme. Byla to honička.

Sestřih utkání

Zahřívali jste se v autobuse, nebo něco podobného?
To ne. Všichni jsme byli v klidu a spíš jsme si z toho dělali srandu. Samozřejmě jsme v situaci, kdy máme jisté předkolo, a ani nevím, jestli se ještě můžeme posunout na lepší pozici. Šli jsme do zápasu v klidu a bez stresu i přes tyto komplikace.

Už je jasné, že do předkola play off půjdete z dvanáctého místa. Máte osobní přání, s kým byste se chtěli utkat?
Přání vůbec nemáme, situace kolem pátého místa, co vím, je na bod, na dva. Uvidíme, kdo na nás vyjde. Budeme čekat a soustředit se hlavně na sebe.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz