Potvrzeno! Réway v Kladně končí, už je doma a trénuje pod Tatrami

Foto: Roman Mareš, hc-kladno.cz

(AKTUALIZOVÁNO) Kladenským hokejistům už ve zbytku letošní extraligové sezony nepomůže Martin Réway, slovenský útočník se zapojil do tréninku s Popradem.

partneři českého hokeje

Jaromír Jágr se mu v létě rozhodl dát šanci a pozval ho na zkoušku. „Chci být ten, kdo mu dá šanci. Záleží na něm, jestli ji využije. Já věřím, že jo,“ říkal tehdy kladenský majitel a zároveň útočník, který s Martinem Réwayem nakonec podepsal roční kontrakt.

Slovenského útočníka, který byl kvůli problémům se srdcem nucen vynechat sezonu 2016/17, znovu limitovaly zdravotní trable. V říjnu byl na antibioticích a odehrál jen dva zápasy. V listopadu jich přidal šest, ale pak se zase na víc než měsíc ocitl na marodce.

Po Vánocích se na dva zápasy vrátil, ale od 28. prosince už Rytířům nepomohl. Nakonec za ně sehrál jenom 17 zápasů. Vyšel v nich gólově naprázdno a zapsal šest bodů za asistence, v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech byl na -10.

Bronzový medailista z juniorského MS 2015 se nyní loučí. „V současné době probíhají administrativní úkony. Martin však v Kladně nadále pokračovat nebude, domluvili jsme se na ukončení spolupráce,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer a trenér David Čermák.

Réway už Kladno opustil a vrátil se domů na Slovensko, kde je uzávěrka přestupů až 15. února. Zapojil se do tréninku s Popradem, jehož vedení o něj hodně stojí. Pětadvacetiletý forvard je tak blízko prvnímu angažmá ve slovenské extralize, na stole už prý má dokonce smlouvu.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz