Postava dotáhl Zubry na finále! Možná jsme to ani nečekali, přiznává

Foto: Karel Švec, ČSLH

Gólman je základ úspěchu. Beze zbytku to platí v případě mladších dorostenců Přerova, kteří se ze čtvrtého místa nadstavby B prokousali na mistrovství republiky. Střelci Havířova si totiž v semifinále vylámali zuby na brankáři Michalu Postavovi!

Nový fanshop

AZet v domácí odvetě musel vyhrát, aby si vynutil rozhodující třetí duel. A šel tomu naproti. Když ve druhé třetině po dvou gólech Martina Pavlačky vedl 2:1, mohl svůj náskok potvrdit ze spousty dalších šancí, a z toho by se Zubři už asi nevyhrabali.

Jenže Michal Postava je fantastickým výkonem držel. A nejtěsnější manko bylo pro hosty pořád hratelné. „Měli hodně šancí. Chtěli jsme je držet na tom jednobrankovém náskoku, nechtěli jsme je pustit do většího. Věděli jsme, že potřebují ještě přidat gól,“ potvrzuje přerovský hrdina.

Co se tak nepovedlo Havířovu, to zvládl čtyři minuty před koncem soupeř – jmenovitě Filip Petr. „Nakonec se nám podařilo vyrovnat a na konci myslím, že už jsme měli navrch,“ pokračuje Postava k finiši, který rozhodovalo až prodloužení.

V něm si vzal po necelých třech minutách puk za vlastní brankou obránce Lukáš Raška, přejel s ním až do útočného pásma a nádhernou akci zakončil bombou, která ukončila i celou sérii! Asistenci na gól si připsal přerovský brankář – jak symbolické vzhledem k vývoji zápasu...

„Znám se s jedním hráčem z Havířova, jsme odmalička kamarádi. Takže jsem cítil trochu rivalitu. Oni byli doma nepříjemní, to se o nich ví, ale nakonec jsme to ubojovali. Všichni do jednoho,“ pokyvuje Postava. To on byl však hlavním strůjcem úspěchu, jak už to u gólmanů často bývá. „Brankář je důležitý, ale je důležité mít před sebou i dobré obránce a skvělý kolektiv,“ hlásí skromně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zubři tak vyřadili Havířov hned ve dvou zápasech, ten první přitom doma vyhráli divokým skóre 6:3. „To nebylo jako u nich, kdy výborně bránili. Doma nám skoro každá střela spadla do brány,“ usmívá se šestnáctiletý brankář.

Hanáci prošli vyřazovacími boji bez zaváhání, stejnou bilancí se může pochlubit už jen Hradec Králové. I se Zlínem si totiž poradili nejrychlejším možným způsobem – po výsledcích 4:1 a 3:2. „Ani jsme to jako derby nevnímali. Prostě soupeř jako soupeř. Připravovali jsme se na každého nejlíp, jak to šlo,“ odvětí Postava. „U nich jsme byli lepší, doma už to bylo složitější, ale zvládli jsme to,“ vzpomíná na bitvy s Berany.

Sezona tak bude mít pro přerovské borce vysněný vrchol. Až do posledního dne budou bojovat mezi nejlepší čtyřkou o příčky nejvyšší. „Možná jsme to ani nečekali, ale podle mě jsme zabojovali víc než ostatní. Bude to konečná fáze, jsme na mistrovství hodně natěšení a chceme urvat co nejlepší výsledek,“ burcuje gólman, na němž bude tým určitě stát i ve Vítkovicích.

Cenný kov je už hodně blízko, i když zároveň daleko. Ale ať by byl jakékoli hodnoty, pro Zubry by znamenal obrovskou odměnu. „Myslím, že bychom mohli zabojovat o nějakou medaili,“ dodává Michal Postava.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz