Po loňském nezdaru v Jihlavě další pokus. Puliš jde na zkoušku do Zlína

Foto: sport.aktuality.sk

16. července 2018, 15:32

Václav Jáchim

Před rokem se ucházel o angažmá v Jihlavě, Radovan Puliš tehdy ale doplatil na zdravotní potíže a z přesunu do české Tipsport extraligy nebylo nic. Slovenský útočník má teď před sebou další pokus, míří totiž na zkoušku do Zlína.

Nový fanshop

Zlínský klub informaci potvrdil na svém webu. S tím, že se Puliš zapojí do společné přípravy týmu na ledě, která odstartuje příští pondělí 23. července. Slovenský útočník jde do Baťova města s odhodláním vybojovat smlouvu a konečně prorazit do naší nejvyšší soutěže.

Vedení zlínského týmu dalo před několika dny najevo, že případné doplnění kádru může potkat pozice v útoku. "Zadní řady máme víceméně vyřešené, nebráníme se ještě posílení v ofenzivě," řekl hlavní kouč Robert Svoboda. Pokud se Puliš předvede v dobré formě, mohl by právě on slova kouče naplnit.

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

Potenciál má zajímavý, minulost taktéž. Šestadvacetiletého rodáka z Hliníku nad Hronom ovšem srážela zranění. Hokejista s reprezentačními zkušenostmi byl loni blízko působení v Jihlavě, jenomže v přípravě si vážně pochroumal koleno. Puliš musel na operaci, po nešťastné srážce se spoluhráčem na tréninku pak bylo jasné, že hráče čeká delší pauza. Vedení Dukly se rozhodlo zaplnit pozici pro cizince jiným krajánkem a z Pulišova přesunu na Vysočinu sešlo.

Teď se šikovný ofenzivní hráč pokusí uspět ve Zlíně. Odchovanec zvolenského hokeje je podle svých slov fit, během letní přípravy shodil deset kilogramů. Puliš se po dlouhé zdravotní pauze stihl vrátit už během minulého ročníku. Za Zvolen sehrál 12 utkání základní části slovenské extraligy, stejný počet duelů přidal i v play off. Celkově nasbíral tři góly a osm nahrávek.

Aktuální kádr Aukro Berani Zlín

Brankáři:
Daniel Huf, Jakub Sedláček, Daniel Šimonů, Tomáš Štůrala.

Obránci:
Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Martin Matějíček, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Jiří Karafiát, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Poletín, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař, Jan Václavek, Nicolas Werbik, na zkoušku Radovan Puliš. 

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

Příchody do Aukro Berani Zlín

Jakub Herman (Olomouc)
Nicolas Werbik (Des Moines Buccaneers)
Jakub Sedláček (Slovan Bratislava)
Michal Poletín (Chomutov)
Radovan Puliš (Zvolen, na zkoušku)

Odchody z Aukro Berani Zlín

Libor Kašík (Chabarovsk)
Roberts Bukarts (Třinec)
David Šťastný (Mladá Boleslav)
Ondřej Veselý (konec kariéry)
Radoslav Illo (neznámo)
Pavel Klhůfek (Chomutov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz