Plzni jsme to usnadnili. Musíme zlepšit nasazení, velí Ocelář Vrána

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Úvodní semifinálová bitva jim vůbec nevyšla, ale už dnes mají Oceláři šanci porážku 1:4 odčinit a srovnat s Plzní krok. „Musíme se vrátit ke hře, kterou jsme předváděli v sérii s Vítkovicemi,“ má jasno útočník Petr Vrána.

HokejkaTV

Oceláři v prvním zápase od začátku tahali za kratší konec provazu, už v úvodní třetině byli pod palbou šestnácti plzeňských střel a nabrali dvougólové manko. „Je nepříjemné, když se druhý tým dostane do vedení. Ale pořád to bylo hratelné,“ líčí třinecký forvard.

Duel se definitivně zlomil ve druhém dějství, kdy domácí nevyužili 71 sekund trvající přesilovou hru pět na tři. „Tady se rozhodují zápasy a my to nezvládli, musíme si k tomu něco říct. Přesilovku jsme nesehráli dobře, nevyužili příležitost, a to nás možná stálo utkání.“

Naopak Plzeň zanedlouho po netradičním přečíslení čtyři na jednoho přidala třetí gól a došla k hladké výhře 4:1. „Nemyslím si, že jsme hráli to, co jsme si řekli. Náš výkon nebyl optimální. Plzeň byla aktivnější a vítězství si zasloužila, my ne,“ nekličkuje zkušený hokejista.

Z naší strany to nemělo parametry play off, ví Polanský

„Věděli jsme, že mají kvalitní tým. Nikdo si nemyslel, že je přejedeme a že to budeme mít jednoduché. Ale tím, že jsme nepředvedli náš výkon, jsme jim to jenom usnadnili. My nebyli úspěšní v podstatě v ničem, dali jsme jen gól a ještě z nájezdu,“ dodává Petr Vrána.

Jeho týmu se nepodařilo uhlídat ofenzivní esa indiánů, Milan Gulaš s Janem Kovářem zazářili celkem šesti body. „Všichni víme, jak to jsou kvalitní hráči. Nemůžeme si dovolit hrát takhle naivně, oni toho využijí,“ kroutí hlavou nad tím, kolik jim Oceláři nechali prostoru.

Dávám jen snadné góly, směje se Kovář po první výhře

„Je to o tom, že jsme udělali chyby v určitých herních situacích. Kdybychom hráli zodpovědně a to, co jsme si řekli, tak by se do těch příležitostí ani nedostali,“ uvědomuje si Vrána. Třinečtí vědí, že si na oba útočníky musejí dávat pozor, ale hlavně potřebují sami přidat.

„Do dalšího zápasu musíme zlepšit nasazení, hrát svou hru, být produktivní, pokud možno se dostat do vedení a vrátit ke hře, kterou jsme předváděli v sérii s Vítkovicemi,“ velí Vrána před odvetou. Ta je na programu od 17 hodin a sledovat ji můžete živě na HokejkaTV.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz