Plekanec odmítá zahraniční nabídky, zůstane v Česku

Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

16. července 2019, 10:55

David Jahoda

Útočník Tomáš Plekanec patří mezi hráče, u kterých stále není jasno o jejich angažmá po nadcházející sezonu. O nabídky ale zkušený hokejista nouzi nemá. Není divu, že hráče jeho kvalit by chtěla získat mužstva ze zahraničí. A ne ledajaká. Bývala hvězda Montrealu Canadiens ale hrát za hranicemi Česka už neplánuje.

Chance liga na Hokejka TV

Podle informací deníku Právo by o 36letého útočníka hodně stáli ve Švýcarsku. Zajímají se o něj Davos, Lugano a Bern. Zlanařit by jej chtěla i mužstva z KHL, vítr údajně vane především z Moskvy, kde sídlí Dynamo a Spartak.

„Zájem ze zahraničí vždycky potěší. Tyhle nabídky ale odmítám. Chci kvůli rodině zůstat v Česku,“ uvedl Plekanec pro Právo. 

Účastník jedenácti mistrovství světa má o své nejbližší budoucnosti alespoň částečně jasno. „Už nikam ven nepůjdu. Kariéru rozhodně ukončím u nás,“ uvedL.

Podle informací Hokej.cz Plekanec všechny potenciální zájemce s díky odmítl hned zkraje. Nevedl žádná jednání o délce smlouvy ani výši gáže.

„Už nikam ven nepůjdu. Kariéru rozhodně ukončím u nás.“

V rámci tuzemských klubů se o hráči, který během své kariéry v NHL nastoupil do 1001 zápasů základní části a dalších 94 přidal v play off, hovoří především v souvislosti s brněnskou Kometou a jeho mateřským Kladnem, kterému na jaře pomohl k vytouženému návratu do Tipsport extraligy.

V minulé sezoně mu pendlování mezi těmito dvěma celky vyhovovalo. Teď ale z logických důvodů nepřipadá v úvahu. „Potřeboval jsem hrát hodně utkání. Byl jsem po zranění, chtěl hrát extraligu a držet se ve formě. Zároveň jsem slíbil Jardovi, že pomůžu Kladnu zpět tam, kam patří. Jsem rád, že se to povedlo.“

Jestli teď sáhne po nabídce Komety, která znovu bude prahnout po příčkách nejvyšších, nebo pomůže v pokračování obrody klubu z rodného města, v tom stále není jasno. „Dejme tomu ještě čas,“ doplnil pro Právo. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz