Pirát Ouřada dal vítězný nájezd. A jak si vedlo zbylých třináct juniorů?

Foto: Petr Kozelek

Piráty v probíhajícím týdnu potkaly nepředvídatelné patálie, když se hlavní tým nakazil při společné svačince po středečním tréninku pravděpodobně salmonelózou. Ta byla u jednoho hráče potvrzena. Jelikož Vladimír Růžička měl k dispozici přibližně sedm hráčů, sáhl do juniorky, odkud přišla pomoci čtrnáctka hráčů narozených v roce 1999 a dříve.

HokejkaTV

„Neměli jsme se sestavou moc na výběr, protože máme osmnáct nebo devatenáct hráčů mimo. Zbylo nás asi šest nebo sedm, zbytek jsme museli vzít z juniorů, takže nebylo až tak těžké dát kluky dohromady. Nevěděl jsem, jak se s tím kluci vypořádají, ale i když o nic nešlo, ukázalo se, že máme šikovné mladé kluky, kteří si s tím poradili a od druhé třetiny hráli velice dobře,“ chválí Vladimír Růžička.

Energie nenastoupila do zápasu naplno, což se projevilo i na vyrovnané hře, díky které se došlo za stavu 2:2 do prodloužení a následných nájezdů. Moc jsem nečekal, že to bude tak vyrovnané. Kluci ukázali, že se v hokeji neztratí. Vary hrály trochu jinak, než kdyby o něco šlo. Nic to nemění na tom, že to bylo extraligové utkání v play out,“ říká hlavní trenér Pirátů.

Nyní v play out už o nic nejde, účastníci baráže jsou jasní, a právě proto bude pro Chomutov klíčové, jak se mužstvo do pátku 29. března dá dohromady. „Ještě se mi to nestalo. Je vidět, že se člověk může dočkat všeho. Je to pro nás komplikované, ale uvidíme, co doktoři. Nevím, jak to bude. Doufám, že se dají kluci do úterý dohromady, abychom se stihli připravit. Pro nás bude důležitý příští pátek, kdy se teprve vykopne,“ pokračuje.

Komplikace se dotkla také juniorského týmu, který mají momentálně na povel David Kočí a Jan Brychta, protože Jana Štastného taky potkaly zdravotní potíže. Chomutovská devatenáctka v úterý zahájila vyřazovací boje se Slavií, pokračuje v sobotu a v pondělí, kam si přesunula nedělní utkání.

Právě kvůli účasti velké části juniorky na tréninku A-týmu měl David Kočí v pátek na ledě patnáct hráčů. „Samozřejmě že to není příjemná situace, ale myslím, že kluci jsou kondičně a takticky vybavení. Na tréninku už bychom nedělali nic složitého, chtěli bychom kluky projet a jenom si osahali puk. Z pohledu taktiky už bychom toho moc nenatrénovali, takže to nebylo zase tak hrozné, že jsme neměli trénink. Myslím, že to může být i plus, protože budou kluci rozehraní. Dobrá věc je jedna, a to, že hrajeme stejný systém jako A-tým. Růža po nich bude šlapat, takže si trénink systému udělají v zápase, akorát bude trošičku delší,“ odlehčuje situaci.

Stanislav Vrhel (útočník, 2002)

Úplně nejmladším hráčem na ledě byl Vrhel, člen reprezentace do sedmnácti let, který po utkání sršel nadšením. Jako třetí se zapsal do chomutovských kronik mezi šestnáctileté debutanty v nejvyšší tuzemské soutěži. „Bylo to neskutečný – lidi přišli, rodina přišla. Bylo to krásné, bavilo mě to, byl jsem na ledě a moc jsem si to užil,“ září.

Čas na ledě 12:42 – 1 hit, 1 střela, 1 zblokovaná rána.

Patrick Pech (útočník, 2000)

Osmnáctiletý forvard je v juniorce považován za velkého bojovníka, který však i přes tvrdou hru sbírá minimum trestných minut. První faul udělal v juniorské extralize až 21. prosince loňského roku. Ani v seniorském debutu se díky své hře neztratil. „Čekal jsem, že budu více nervózní, ale nakonec to šlo všechno v pohodě,“ přiznává.

Čas na ledě 12:13 – 1 střela, 2/5 vyhraných buly.

Jakub Šuráň (obránce, 2001)

Nejdrobnější obránce na ledě přišel v průběhu sezony z Liberce, aby doplnil juniorku. V pátém kole play out se dočkal v sedmnácti letech seniorské premiéry. „Bylo to trochu rychlejší než v juniorce, a hlavně byli hráči o hodně chytřejší. Musel jsem si dávat pozor, když za mě někdo zajížděl,“ srovnává.

Čas na ledě 13:38 – 1 hit, 1 zblokovaná střela.

Jiří Beneš (obránce, 2000)

Vysoký zadák měl debut mezi seniory vůbec nejnapínavější, protože byl do sestavy zařazen až po šestnácté hodině v den zápasu a nahradil Lukáše Kováře. „Bylo to parádní dostat od trenéra befelem přesně v 16:17, že se mám dostavit. Byl to zážitek,“ směje se.

Čas na ledě 11:43 – 1 hit, 1 střela.

Jakub Váchal (obránce, 2001)

Sedmnáctiletý obránce odcestoval s Růžičkovou družinou už 30. listopadu loňského roku do Zlína, kde ještě nenastoupil. Dočkal se až proti Energii, se kterou strávil na ledě největší čas z týmu. Jako jediný se přehoupl přes 21 minut, přičemž zbytek pole nepřekonal ani dvacet. „Semkli jsme se jako parta a stejně jsem tam i šli. Bylo to jednoduší, než jít sám do celého týmu,“ připouští.

Čas na ledě 21:22 – 1 hit, 1 střela, účast +1.

Jakub Štochl (obránce, 2000)

Další z juniorských čahounů si dospělý hokej vyzkoušel už v Chance lize, v níž poprvé nastoupil 30. ledna v dresu Ústí nad Labem proti Jihlavě. „Extraliga byla určitě těžší a tvrdší. Hráči byli silnější na puku a zrovna Vary šly více do brány. V první lize to bylo o kombinaci a extraliga je o taktice,“ srovnává.

Čas na ledě 18:28 – 1 zblokovaná střela.

Vít Seemann (obránce, 2000)

Podobně jako Váchal také Seemann už zažil extraligový zápas ze střídačky, na které seděl 2. prosince 2018 shodou okolností v domácím duelu s Energií. Osmnáctiletý zadák už měl tehdy za sebou seniorskou premiéru, již si odbyl 12. listopadu ve druhé nejvyšší soutěži v barvách Kadaně na ledě Českých Budějovic. „Myslím, že nás to může pro juniorské play off hodně nakopnout,“ domnívá se čerstvý reprezentant do devatenácti let.

Čas na ledě 14:33 – 1 hit, 1 střela, 2 zblokované střely, účast -1.

Kryštof Ouřada (útočník, 2000)

Vlasatý forvard patří v juniorském týmu k oporám, za své výkony si šanci pod Vladimírem Růžičkou vysloužil už v letní přípravě, ale na ostrý start si počkal až do play out. Při svém extraligovém debutu vstřelil vítězný gól v samostatných nájezdech, když naznačil forhendovou kličku a zasunul mezi Kašparovy betony. „Od začátku jsem věděl, že nájezd provedu přesně takhle,“ culí se.

Čas na ledě 16:44 – 1+0, 1 hit, 1 střela, účast -1.

Jan Svoboda (útočník, 1999)

Subtilní útočník odehrál takřka celou sezónu v Chance lize za Kadaň, kde ve 47 zápasech nasbíral tři góly a čtrnáct asistencí. „Měl jsem hodně dobrou lajnu, protože jsem šel s Adamem Raškou a Kubou Sklenářem. Hodně mi pomáhali, doplňovali jsme se a dali jsme dva góly. Jsme spokojený,“ libuje si se šesti pokusy nejpilnější střelec Pirátů v utkání.

Čas na ledě 17:09 – 1 hit, 6 střel, účast +2, 1/1 vyhraných buly.

Michal Gut (útočník, 2002)

Kapitán reprezentační šestnáctky patřil ve svém jedenáctém extraligovém startu vlastně už mezi „mazáky“, i když byl společně s Vrhelem jediným hráčem ročníku 2002 na ledě. Přestože se ve všech duelech nebál útočit ani se rvát o místo před brankou, na premiérový bodík stále čeká.

Čas na ledě 15:16 – 1 střela, 1 zblokovaná střela, účast -1, 9/17 vyhraných buly.

Dominik Pavlát (brankář, 2000)

Devatenáctiletý brankář ve svém osmém extraligovém startu dlouho živil naději na první čisté konto, ovšem pak dvakrát inkasoval z hole karlovarského juniora Otakara Šika. V prodloužení vychytal únik Beránka či Lapšanského a nepřišel si na něj ani Kohout. V nájezdech ani jednou neinkasoval, a tak se tučným písmem podepsal pod chomutovskou výhru.

„Dominik Pavlát předvedl vynikající výkon, což se odrazilo i na výsledku. Má vynikající formu a je vidět, že si věří,“ pronáší hlavní trenér na konto mladého gólmana.

65 odchytaných minut – 39 zákroků s úspěšností 95,12 %.

Tomáš Koblížek (útočník, 2000)

Tichý útočník dostal od Vladimíra Růžičky šanci už v letní přípravě a hned v prvním duelu skóroval. Navrátilec za zámoří poté čekal na šanci v juniorském týmu a debut v extralize si odbyl 29. ledna v rámci 40. kola na ledě brněnské Komety.

Čas na ledě 15:41.

Matyáš Svoboda (útočník, 1999)

Reprezentant do dvaceti let se v průběhu sezóny vrátil z americké juniorské USHL a hned naskočil v extralize. Během debutu 7. prosince na ledě Třince si připsal asistenci, nedávno v play out přidal další dvě na ledě Pardubic.

Čas na ledě 15:38 – 1 hit, 1 střela, 2 trestné minuty, účast -2

Denis Zeman (obránce, 2000)

Jeden z lídrů juniorské obrany Chomutova naskočil v extralize už po sedmé a má za sebou například ostrý hit Marka Trončinského z velkého podkrušnohorského derby. V duelu proti Energii odešel s druhým nejvyšším ice timem.

Čas na ledě 19:56 – 2 střely, 2 tr. minuty, účast +1.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz