Pardubice a Liberec zaplatí za fanoušky 5 tisíc, Poulíček filmoval

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Extraligová disciplinárka znovu trestala! Liberec musí zaplatit finanční pokutu ve výši pět tisíc korun za to, že jeho fanoušci vhodili na led předměty, čímž došlo k přerušení zápasu. Stejnou částkou byly potrestány také Pardubice, jejichž příznivci se už počtvrté v sezoně dopustili vulgárního skandování. A platí i útočník Patrik Poulíček, který se dopustil filmování.

HokejkaSHOPvanoce

Jednáním pardubického hokejisty se šéf extraligové disciplinárky zabýval na základě podnětu komise rozhodčích ČSLH. Patrik Poulíček sice přímo v utkání nebyl trestán, ale podle Holého si při jasném zákroku Martina Bakoše počínal rovněž nedovoleně. "Zapřel se o Bakoše, následně vykopl nohy směrem dopředu a upadl na hrací plochu," popisuje Holý, jenž Poulíčka potrestal pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Jednání útočníka Dynama Patrika Poulíčka 

Projednávaný byl i zákrok litvínovského Petera Jánského na chomutovského Martina Šťovíčka, ale v tomto případě disciplinárka řízení zastavila. Další tresty padly pro kluby. Pardubice pykají za opakované, hrubě vulgární skandování svých fanoušků v domácím zápase s Kometou Brno. "Vzhledem k tomu, že se jej pardubičtí příznivci dopustili už počtvrté v probíhající sezoně, byl klub potrestán finanční pokutou ve výši pět tisíc korun."

Zákrok Petera Jánského na Martina Šťovíčka

A zaplatí také Liberec. Jeho fanoušci během třetí třetiny derby s Mladou Boleslaví vhodili na led několik předmětů, což rozhodčí popsali v oficiálním zápise o utkání. Bílí Tygři se provinili poprvé v sezoně. "Střetnutí však muselo být na dobu nezbytnou k úklidu přerušeno. Jednání diváků bylo zjevným důsledkem opakovaného promítání záběrů sporné situace na kostce," ví Holý, který Severočechy potrestal stejně jako Dynamo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz