Ovečkin se dočkal. Které legendy ale Stanley Cup nikdy nezískaly?

Foto: nhl.com

9. června 2018, 7:40

Marek Hedbávný

Alexandr Ovečkin s Washingtonem konečně vyhrál NHL. Ale jak ukazuje seznam v článku, legendou můžete být i bez Stanley Cupu.

Nový fanshop

Nejproduktivnějším hráčem v historii NHL, který soutěž nikdy nevyhrál, je Marcel Dionne (na úvodní fotce). Holt neměl štěstí na týmy: v play off odehrál jen 49 zápasů.

Dalšími skvělými hráči, kteří si na nejcennější trofej sáhli maximálně v muzeu, jsou Gilbert Perreault, Mike Gartner, Pat LaFontaine, Dale Hawerchuk, Pierre Turgeon, Börje Salming, Peter Šťastný, Phil Housley, Darryl Sittler nebo Adam Oates.

Z nedávné generace unikl pohár Danielu Alfredssonovi, Keithu Tkachukovi, Jeremymu Roenickovi, Matsu Sundinovi, Jaromemu Iginlovi, Ericu Lindrosovi, Paulu Kariyaovi nebo Pavlovi Buremu.

Po letošní sezoně ukončili kariéru bratři Sedinové, aniž by vyhráli Stanley Cup. Potká podobný osud i jejich krajana Henrika Lundqvista nebo vousáče Joea Thorntona?

Do přehledu z logického důvodu nezahrnujeme legendy typu Vladimíra Zábrodského nebo Valerije Charlamova, kteří ani neměli šanci v NHL hrát. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz