Oslavy? Jsem vytrvalec jako na ledě, směje se Čermák. Zůstane u hokeje?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

23. dubna 2018, 13:25

Adam Bagar

Brněnský vůdce Leoš Čermák má ve sbírce už osm extraligových medailí! Dva bronzy urval s Libercem, stříbro slavil ve Vítkovicích a pět cenných kousků získal za sedm sezon v Kometě, přičemž poslední dva byly vůbec těmi nejcennějšími. "Člověk se toho nenabaží," usmívá se už čtyřicetiletý kapitán, který ještě svou budoucnost neřešil.

Nový fanshop

Bude v brněnském dresu pokračovat i v příští sezoně, nebo se s aktivní kariérou rozloučí? Dle Libora Zábranského by měl zvolit první variantu, fyzicky je prý připraven ještě aspoň na pět sezon. "To asi ne, mám už nějaký věk. A ne malý. Rána jsou už taky těžká. Teď ještě nevím, co bude, žiju přítomností a tohle je daleko. Užiju si oslavy a pak uvidím," líčí Leoš Čermák.

Kometa mě naučila vyhrávat, hlásí Martin Erat

Teď má v hlavě jen další bouřlivé oslavy titulu. "Po zápase létal alkohol zatím jen do vzduchu, ale to napravíme," culí se zkušený čtyřicátník, který nemá strach, že by při oslavách nedokázal držet krok s mladšími spoluhráči. "Loni jsem jim v pohodě stačil, tak se letos snad taky udržím. Žádný maraton nezačíná sprintem, jsem vytrvalec jako na ledě," doplňuje s úsměvem.

Dlouhé roky na tyto chvíle čekal, teď se dočkal hned dvakrát v řadě. "Všechno se to mísí, je to obrovská úleva. K tomu únava, play off stálo spoustu sil. Ale je to strašně příjemný vnitřní pocit, který hřeje. Jsem rád za Brno i za kluky, že se nám podařilo zopakovat loňskou jízdu a že jsme tu pohádku dotáhli do konce," pokračuje brněnský kapitán po další parádní jízdě.

Kometa zase letí na Mars. Takhle se slavilo v kabině

Kometa stejně jako loni ztratila v play off pouhé dva duely a suverénně si došla pro obhajobu. "Věděli jsme, co dokážeme. Už loni nám to perfektně vyšlo. Každou sérii jsme začínali venku a kromě prvního zápasu v letošním finále se nám dařilo první utkání vyhrávat. Ale i ta porážka nás motivovala, nastartovali jsme se a táhli za jeden provaz. Je to krásný pocit," říká.

Podle Leoše Čermáka je síla Komety také v tom, že všichni se podřizují týmovému úspěchu. "Snažili jsme se přinést do kabiny, aby všichni hráli jeden za druhého. To jsme si hlídali, každý dostal nějakou zodpovědnost. Nikdy vám hvězdy, co nehrají pro mančaft, nic nevyhrají. Tady každý pracoval pro tým, nehrálo se na body nebo na individuální výkony," pokyvuje.

Doutníky, šampaňské za krkem. Kdo tančil na stole?

Důležitá je také postava majitele a trenéra Libora Zábranského. "Je to hodně jeho přístupem. Výborně mezi sebou komunikujeme, nikdy na nás nepřenášel tlak a vyhověl nám, když jsme něco potřebovali. Byli jsme všichni na jedné vlně, bral nás jako svou rodinu a ta symbióza tam je. Věřil týmu a my zase věříme svému šéfovi," prozrazuje spokojený Leoš Čermák.

Kometa se ziskem třináctého titulu osamostatnila na pozici nejúspěšnějšího klubu v historii. "Tohle kluci připomínali. Je to taková třešnička, že Kometa odskočila historicky v ziscích titulu a jsme rádi, že jsme toho byli součástí," těší Čermáka. Méně už pak sestup Jihlavy, která má ve sbírce o titul méně. "Věřil jsem jim. Zápasy s nimi měly výbornou kulisu," mrzí ho.

Kápo Komety Leoš Čermák převzal Masarykův pohár

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz