Orsava přestoupil málem už dříve. Hradec? Něco se pokazilo, tvrdí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Rodák ze Šumperka Jakub Orsava se stal novou posilou Olomouce pro další sezonu. V rozhovoru pro klubový web se ještě vrátil k Hradci Králové, kde skončil po dvou a půl letech.

„Rozdělil bych to na dvě strany. Kabina byla super, minulý rok jsme uhráli Prezidentský pohár. Bylo to skvělé, vyhrávalo se a nálada byla dobrá," začal hodnotit.

„Pak to něco pokazilo, ale to nebudu vytahovat, protože je to už za mnou," řekl Orsava.

Do Mountfieldu zavítal v závěru sezony 2019/2020 z Komety Brno. V následujícím ročníku měl 25 kanadských bodů v základní část, v poslední sezoně jeho bodový příděl klesl o hodnotu devět.

„Jednak jsem to měl spojené s tím, že přítelkyně byla podruhé těhotná a měli jsme trochu rizikové těhotenství, takže mi asi hlava nefungovala tak, jak by měla."

Z hradeckých útočníků měl až jedenáctý nejvyšší průměrný čas na ledě (13:06).

„Poté, co přišel pan Martinec na lavičku, už to nebylo takové. Jednak jsem to měl spojené s tím, že přítelkyně byla podruhé těhotná a měli jsme trochu rizikové těhotenství, takže mi asi hlava nefungovala tak, jak by měla," připustil pro hc-olomouc.cz.

„Ale samozřejmě to nebylo podařené ani z osobního hlediska, nicméně jsem doufal, že udělám nějaký úspěch v play off, což se nepovedlo," zamrzel ho hořký konec.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradec jako tým loni šlapal v základní části, kterou celou ovládl. Jenže ve čtvrtfinále přišel konec proti Mladé Boleslavi...

„Vycvičili nás, jak se hraje play off. My jsme hráli takový hokej, co se v play off podle mě nehraje a dopadlo to, jak to dopadlo," vrátil se k bojům na jaře.

I proto se těší na novou výzvu, která málem vyšla už v zimě. Poprvé v kariéře si zahraje za Olomouc a měl by patřit ke klíčovým útočníkům.

„Příchod sem? Řešili jsme to už koncem ledna minulé sezony, na konci přestupového období, nicméně to ještě nedopadlo. Zůstali jsme ve spojení a domluvili jsme se po sezoně."

„Olomouc? Řešili jsme to už koncem ledna minulé sezony, na konci přestupového období, nicméně to ještě nedopadlo."

Hanáci na něj budou spoléhat také při přesilových hrách, ve kterých umí být Orsava hodně platný.

„Něco jsem už v extralize odehrál," poukázal mistr s Třincem na svých 631 duelů v české nejvyšší soutěži.

„Troufám si říct, že mám co nabídnout a uvidíme, jak to půjde. Jestli si s klukama sedneme na přesilovky, chtělo by to natrénovat nějaké signály. Snad to zvládneme," dodal šumperský odchovanec.

Do Olomouce jezdil podle svých slov často.

„Ne, že bych se tady úplně vyznal, ale přibližně vím, kde co je. Tudíž to pro mě není až takový problém. Jsem zpátky na Moravě, takže jsem se fakt těšil, že budu zase mezi svými doma," řekl majitel 17 reprezentačních startů.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz