Odměna za výkony v Baníku. Cichoň rozšířil nominaci dvacítky

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Úderem sobotní 18. hodiny se ve Vyškově sejdou čeští reprezentanti do 20 let na přípravném kempu před světovým šampionátem. Jejich soupiska bude oproti původním plánům o jedno jméno širší.

Aplikace Tipsport extraligy

Realizační tým totiž v pátek donominoval brankáře Oldřicha Cichoně. Důvody můžou být čistě tréninkové, neboť reprezentace se bude připravovat rozdělená na dvě party, a tak nyní každá bude mít tři gólmany.

Pochopitelně ale i Cichoň dostane šanci zabojovat o mistrovství světa. (První) průlomovou sezonu zažil loni, kdy zaujal skvělými výkony ve sparťanské juniorce: S úspěšností 93,93 % byl nejlepším brankářem dlouhodobého turnaje O Pohár DHL, v kratším DHL Superpoháru pak dokonce překonal hranici 95 procent!

Díky tomu dostal na Spartě i jednu šanci v letním extraligovém poháru, ale především začal pravidelně jezdit do prvoligového Sokolova. Po velmi dobré přípravě zatím absolvoval čtyři soutěžní duely s úspěšností 89,9 %. Třikrát z toho ale vychytal Baníku vítězství.

Logickým vyústěním jeho výkonnosti byly i pozvánky do reprezentační osmnáctky. Cichoň se zúčastnil turnajů ve Švédsku, Švýcarsku a doma v Klášterci nad Ohří, potom živil velkou naději na pozici trojky pro světový šampionát za Janem Bednářem a Nickem Malíkem.

Česká dvacítka má sraz ve Vyškově tuto sobotu v podvečer, trénovat začne druhý den dopoledne. Jako první vyrazí na led v 9:30 „červený“ tým, po něm bude následovat „bílý“. Po obědě čeká celou výpravu první kolo testů na covid-19.

Snad Michal Gut nepřijde o MSJ :/

Zveřejnil(a) Chance liga dne Čtvrtek 3. prosince 2020

Nominace týmu U20 na kemp ve Vyškově

Brankáři (6):
Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík, Tomáš Suchánek (oba Frýdek-Místek), Šimon Zajíček (Litvínov), Oldřich Cichoň (Sparta Praha).

Obránci (14):
Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Martin Hugo Haš (Benátky nad Jizerou), Michal Hrádek (Pardubice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Adam Rutar (Olomouc), David Jiříček, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Ondřej Baláž, Michael Krutil, Šimon Kubíček, Jan Mlčák, Daniel Poizl (všichni Litoměřice), Radek Kučeřík (Přerov), Jiří Suhrada (Zlín).

Útočníci (23):
Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Michal Gut (Sokolov), Martin Beránek (České Budějovice), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Frýdek-Místek), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Sebastián Malát (Plzeň), David Vitouch (Sparta Praha), David Jindra, Filip Koffer, Martin Lang, Pavel Novák, Filip Přikryl, Jaromír Pytlík, Michal Teplý, Matěj Toman (všichni Litoměřice), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Martin Ryšavý (Přerov), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Asistenti trenéra: David Bruk a Pavel Trnka
Trenér brankářů: Martin Láska
Video trenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kondiční trenér: Martin Iterský
Kustodi: Jan Vejvoda a Václav Vejvoda
Media manažer: Ondřej Kalát

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz