Novým trenérem národního týmu by se měl stát Miloš Říha

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

23. května 2018, 8:25

Adam Bagar

Novým trenérem českého národního týmu by se měl stát Miloš Říha. Výkonný výbor ČSLH sice nástupce Josefa Jandače jmenuje až 7. června, ale podle deníku Sport se svazový předseda Tomáš Král už minulý týden dohodl s devětapadesátiletým koučem na spolupráci.

Nový fanshop

Miloš Říha loni v říjnu skončil ve Slovanu Bratislava a od té doby je bez práce. V ruské KHL vedl také Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk a Mytišči, které dovedl v roce 2011 až do finále. V extralize získal dvě stříbra s Pardubicemi, na Slovensku pak se Slovanem slavil tituly v letech 2002 a 2005.

Nový trenér reprezentace? Kandidáty jsou Pešán, Říha a Varaďa »

"Už nyní se pracuje na tvorbě realizačního týmu. Jeho složení zatím zůstává jednou velkou neznámou. Zcela jistá není ani délka kontraktu a rovněž to, zda se uzavře vzájemná spolupráce mezi novým koučem a avizovaným novým generálním manažerem Petrem Nedvědem," píše se v deníku Sport.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Na místo po Josefu Jandačovi, jenž se po MS v Dánsku s národním týmem loučil a má namířeno do ruského Magnitogorsku, jsou další dva kandidáti. Na seznamu figurují liberecký lodivod Filip Pešán a třinecký kouč Václav Varaďa. Vítězný návrh musí získat od členů výboru minimálně šest z jedenácti hlasů.

Nový kouč bude jmenován 7. června na zasedání výkonného výboru

Hlavními adepty na post kouče národního týmu byli původně plzeňský Martin Straka a brněnský Libor Zábranský, oba však nabídku svazu odmítli kvůli vytížení v klubech. Nový šéf české střídačky má být jmenován ve čtvrtek 7. června na zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz