Nové tváře pro Mountfield. Východočechům pomohou slávisté Šafránek a Frodl

Foto: hc-slavia.cz

Dvě nové tváře míří do kabiny hradeckého Mountfieldu. Východočeský klub se dohodl na výpomoci z pražské Slavie, na střídavé starty vypomohou útočník David Šafránek a brankář Dominik Frodl. Šafránek (na snímku) se vrací do prostředí, kde hokejově vyrůstal, za Hradec Králové by měl poprvé nastoupit už v dnešním extraligovém duelu proti Zlínu. Frodla má klub v záloze poté, co na měsíční hostování do Pardubic uvolnil Ondřej Kacetla.

HokejkaTV

Zatímco Frodl si na svoji extraligovou premiéru patrně ještě počká, Šafránek by ji měl absolvovat dnes. Aktuálně nejlepší střelec a čtvrtý nejproduktivnější hráč WSM Ligy (ve 26 utkáních zaznamenal 15 branek a 10 nahrávek) má poslední dobou výbornou formu.

"David nás zaujal svou produktivitou v dresu Slavie, kde průběžně sledujeme i Petra Beránka a Martina Baču. Jsem rád, že došlo k dohodě se Slavií o střídavých startech Davida, který by za nás měl nastoupit už v neděli proti Zlínu," řekl klubovým stránkám generální manažer Aleš Kmoníček.

Hokejisté Mountfieldu se poslední dobou potýkali s marodkou. Trenér Václav Sýkora sice už měl k dispozici uzdravené Červeného nebo Lotyše Džerinše, nicméně v posledním utkání na ledě Ocelářů chyběl pro změnu Dej. Šafránek může být vhodnou alternativou celkově pro ofenzivu Mountfieldu, v o patro nižší soutěži letos hraje výborně.

Šikovný střelec v minulosti nastupoval za mládežnické týmy Hradce nebo Komety, ostruhy získával v druholigovém Kolíně, odkud si ho loni vytáhla Slavia. Brankář Dominik Frodl také chytil šanci parádně. Talentovaný gólman letos dostal větší prostor v brankovišti Pražanů po odchodu Hyláka do Plzně a zatím si vede znamenitě: po 14 odchytaných zápasech má průměr obdržených branek 1,83 a úspěšnost zásahů 94,41 procent.

Frodl bude Mountfieldu rovněž k dispozici na střídavé starty. "Po odchodu Ondry Kacetla na měsíční hostování do Pardubic potřebujeme mít v záloze dalšího gólmana pro případ zranění někoho z dvojice Rybár – Pavelka. Frodl prozatím podává ve WSM Lize velmi dobré výkony a třeba se i v našem dresu objeví,“ řekl Kmoníček.

Generální manažer klubu připomněl, že oba hokejisté zůstávají kmenovými hráči Slavie. Jejich starty v dresu Hradce Králkové záleží na dohodě klubu s vedením červenobílých.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz