NHL odložila draft i předávání cen. Zatím na neurčito

Foto: nhl.com

25. března 23:08

Martin Voltr

Nejslavnější hokejová soutěž má od 12. března pauzu a zatím je ve hvězdách, kdy (a jestli vůbec) se letošní sezona dohraje. Pandemie koronaviru už s jistotou poznamená i další akce spojené s finišem ročníku.

partneři českého hokeje

NHL totiž ve středu oznámila, že se v původním termínu neuskuteční trojice akcí: Scouting Combine, tedy testování talentů před draftem, galavečer spojený s předáváním trofejí ani samotný draft.

Stejně tak prozatím nedojde ani na draftovou loterii, při níž se losuje pořadí týmů, podle něhož budou hráče vybírat.

Loterie byla původně plánovaná na 9. dubna, zmiňované akce pak na poslední měsíc sezony. Scouting Combine se mělo uskutečnit od 1. do 6. června, pošesté v řadě v Buffalu. Na předávání cen se těšilo 18. června Las Vegas, stejně jako pokaždé od roku 2009 – s výjimkou výlukové sezony 2012/13.

Draft se měl po jedenácti letech vrátit do haly Bell Centre v Montrealu. Očekávalo se tedy, že pro Alexise Lafrenièra, coby jeho očekávanou jedničku a rodáka z kanadské provincie Québec, bude dvojnásob sladký. Jenže teď už je jisté, že (nejen) jeho jméno 26. června nezazní.

Žádné náhradní termíny NHL ve svém stručném prohlášení nenabídla. Uvedla jen, že o formátu, místu a datu konání draftu a související loterie bude informovat, jakmile doladí detaily.

Soutěž prozatím eviduje jen dva nakažené hráče, oba jsou z Ottawy. Hokejistům i zaměstnancům klubů bylo doporučeno, aby v domácí karanténě setrvali minimálně do 4. dubna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz