Nemůžeme se nechat přehrávat, velí Tomášek. Srazil „své“ Dynamo

Foto: hcsparta.cz

21. října 2019, 12:14

Adam Bagar

Dynamo mohlo po nedávných triumfech nad Libercem či Třincem přidat další cenný skalp. Ani povedený výkon mu však na Spartě nestačil, domácí výhru 2:1 v prodloužení trefil jeho bývalý hráč David Tomášek. „Cítil jsem se dobře a vítězný gól mi určitě pomůže, byl pro mě odměnou za předvedený výkon,“ hlásí po premiérové trefě po návratu do pražského klubu.

HokejkaSHOPvanoce

„Prostřídali jsme se a udrželi na puku v pásmu Pardubic, což bylo důležité. Řepa (Michal Řepík, pozn. red.) ho zkoušel dávat na bránu, možná mě i viděl. Nechtěl jsem zkoušet střílet, ale trošku kotouč potáhnout a nakonec tam zapadl,“ popisuje pro klubový web šťastný střelec.

„Ze začátku jsem se radoval trošku emotivněji, ale poté jsem si uvědomil, že to byl vítězný gól zrovna proti Pardubicím. Člověk ovšem hraje za tým, jehož logo má na hrudi a osobně jsem za něj moc rád,“ líčí David Tomášek, jenž se snažil brát duel s Dynamem jako každý jiný.

„V Pardubicích jsem byl tři roky a díky nim jsem se dostal do chlapského hokeje, ale byl to pro mě zápas jako každý jiný,“ potvrzuje sparťanský útočník, na kterého nezapomněli ani pardubičtí fanoušci. „Párkrát skandovali moje jméno, což je hezké. Chtěl bych jim poděkovat.“

Střetnutí Sparty s Dynamem se hrálo před 10 443 diváky, kteří překvapivě sledovali větší aktivitu Pardubic. „Jejich výkon mě opravdu překvapil, hrály s velkou lehkostí a velmi dobrý hokej. Bylo vidět, že jim pomohla změna kouče, nebylo znát, že jsou v tabulce dole,“ pokyvuje.

Sparta natáhla vítěznou šňůru na šest utkání, ale pořádně se nadřela. „Je to tak, vydřená výhra. Musíme respektovat výkon soupeře, o to je cennější. Jsem rád, že naše vítězná vlna pokračuje, i když dvakrát jen za dva body. Ale vyhrává se, což je důležité,“ těší Davida Tomáška.

„Musíme si ke hře něco říct, protože není možné, abychom se nechali přehrávat.“

Výkon Sparty už ho tolik netěší. „Musíme si ke hře něco říct, protože není možné, abychom se nechali přehrávat. Možná byly Pardubice ještě rozjeté z pátečního zápasu, zatímco my nehráli. Jsme však profíci a musíme se na to připravit,“ nekličkuje spasitel pražského týmu.

Druhým domácím hrdinou byl Matěj Machovský, pochytal 36 střel a převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. „Zaslouženě! Dnes už je těžké vyhrát bez dobrého brankáře. Oba naši gólmani jsou výborní, což je dobrý signál, ale také upozornění, že musíme zapracovat na obraně.“

Sestřih utkání Sparta Praha - Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz