Něco otřesného, říká o hrobovém tichu Nahodil. Moták doufá v krizový plán

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

10. března 22:35

David Jahoda

Tohle není prostředí, na které jsou zvyklí. Tribuny olomouckého zimního stadionu zely prázdnotou, atmosféra na bodu mrazu. „Ať na nás fanoušci řvou, že jsme cokoliv na světě, ale ať tady jsou,“ řekl trenér Zdeněk Moták, který si před prázdnými ochozy vedl hůř než sok ze Zlína.

Chance liga na Hokejka TV

V pondělí, po prvním utkání moravské bitvy o čtvrtfinále, se na tiskové konferenci naťuklo téma „diváci“. V tu dobu ještě v úplně jiném duchu. 

„V pondělí jsme se bavili o tom, že přišlo jen 4300 diváků, a jak bychom za to dneska byli rádi. I třeba za tři tisíce,“ hlesl kouč olomouckého celku Zdeněk Moták.

„Je to strašný, hokej se hraje pro diváky. Atmosféra otřesná. Připomíná mi to, když jsme hráli s Třebíčí v Kadani, kam přišlo 40 lidí. Ani to tady dneska nebylo. Je to fakt hrozný. Nevím, co se s tím dá dělat, ale je to něco strašného,“ kroutil hlavou olomoucký útočník Lukáš Nahodil

„Je to smutný příběh. Patří k tomu emoce, i ty negativní. Ať na nás řvou, že jsme cokoliv na světě, ale ať tady jsou,“ dodal Moták.

Podmínky pro oba celky ale byly stejné, proto lodivod hanáckého celku ani nechtěl porážku v druhém utkání série házet na to, že jeho celek nehnaly z tribun příznivci.

„Je to strašný, hokej se hraje pro diváky. Atmosféra otřesná.“

„Spíš si myslím, že Zlín do toho šel více. Jeho výkon byl bojovnější a s větším nasazením. Nedovolili nám vstřelit gól, zaslouženě vyhráli,“ uvedl.

Zlínští se dostali do vedení v 17. minutě díky Zdeňku Okálovi. Domácí sice vyrovnali ve druhém dějství zásluhou obránce Tomáše Dujsíka, prvních deset minut třetí části ale patřilo Beranům, kteří trefami Antonína Honejska a znovu Okála odskočili do vedení 3:1, které už si vzít nenechali.

„Jsme spokojení, že jsme ten zápas zvládli a sérii srovnali. V pondělí po zápase jsme si něco řekli, kluci si to taky vyříkali. Z naší strany to byl úplně jiný výkon, bojovnější. Nevyužili jsme dvě přesilovky pět na tři, ale nakonec nás to nemusí mrzet. Jsme rádi, že si odtud držíme jedno vítězství,“ nechal se slyšet zlínský kouč Robert Svoboda.

Irgl: Čeho se v kariéře ještě nedožiju

Ten s nadsázkou našel na mrazivém tichu i kladnou věc. „Pozitivní na tom je, že ta komunikace je jednodušší, na střídačce se slyšíme. Myslím, že hráči si k tomu vytvořili kulisu, ty hlasy tam byly slyšet. Ale celkově tohle asi k té soutěži nepatří,“ řekl.

Všichni mají obavu z nejhoršího, tedy že se soutěž zruší. Trenér Kohoutů ale pořád věří, že se přece jenom dá s tíživou situací něco dělat. 

„Doufám, že existují krizové scénáře, aby se sezona dohrála. Třeba na zkrácený režim v menším počtu utkání. Tohle je smutný příběh s pošmournou náladu. Jestli to takto bez fanoušků bude až do finále, nevím, čemu to pomůže. Nechci to hanit, ale nelíbí se mi to,“ uvedl po konci zápasů do kamer O2 TV Sport.

Hokej bez diváků nechce nikdo. „Nálada byla všelijaká, od rána se řešilo, jestli se vůbec bude hrát. Za mě určitě radši celou sezonu zrušit, tohle nemá smysl,“ pravil už během druhé a třetí části Zbyněk Irgl.

Zkušený střelec pak trefně poznamenal: „Čeho se v kariéře ještě nedožiju...“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz