Návrat po pěti letech. Jenyš se po zámořské anabázi upsal Kometě

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Před pěti lety odešel z Komety do zámoří, Pavel Jenyš se vydal za snem jménem NHL. Důrazný útočník uspěl v draftu, později získal smlouvu v Minnesotě, ovšem u Wild ani následně u Los Angeles Kings se neprosadil. Nyní tady zvolil návrat do Evropy, znovu bude hrát za Kometu Brno.

HokejkaTV

O přesunu bývalého juniorského reprezentanta k semifinalistovi play off se mluvilo delší dobu, nyní je akce potvrzena. Jenyš s vedením Komety podepsal smlouvu a těší se na další starty v Tipsport extralize. Zatím jich má na kontě 30, přičemž vstřelil dva góly.

„Pavel se vrací domů po zkušenostech, které nasbíral v zámoří. Myslím si, že je zužitkuje v následující sezoně i v naší hře. Očekávám od něj agresivitu, důraz v brankovišti, dravost a pohyb," uvedl na webu Komety majitel Libor Zábranský.

Foto: manchestermonarchs.com

Třiadvacetiletý rodák z Brna jde do mateřského klubu, v Kometě patřil svého času k nejnadanějším útočníkům. Na MS osmnáctiletých ani dvacetiletých se sice neprosadil, ovšem v roce 2014 uspěl v draftu, když ho 199. pozice získala Minnesota.

Jenyšovi následně parádně vyšel rok v juniorce Sudbury Wolves, část další sezony 2015-16 strávil v juniorském týmu Niagara IceDogs. Ovšem u Wild pak příliš štěstí neměl. Nastupoval sice za farmu v klubu Iowa Wild, nicméně především hrál nižší zámořskou ECHL za týmy Quad City Mallards a Rapid City Rus.

Totéž platilo v minulém ročníku u Allen Americans a Manchester Monarchs. Jediný duel farmářské AHL stihl za Ontario Reign, což je záloha Los Angeles, kam byl vyměněn z Minnesoty za Bělorusa Stěpana Falkovského. Před rokem Jenyš naznačil, že pokud znovu výrazněji neprorazí, zváží návrat do Evropy. V srpnu 2018 se představil na letním kempu české reprezentace v Přerově, jelikož poté dostal prostoru opět pouze v ECHL, zvolil nyní angažmá v Kometě Brno.

„Rozdíl mezi hráčem v šestnácti a třiadvaceti letech je obrovský. Zkusil jsem si hokej za mořem, který je úplně jiný. Myslím si, že mám mnohem víc zkušeností, než jsem měl v šestnácti, a že se ode mě dá čekat víc než tehdy," řekl Jenyš stránkám brněnského klubu.

Účastník Memoriálu Ivana Hlinky 2013 svým způsobem stojí na nové startovní čáře. Zámořskou anabázi nechal za zády, soustředí se na to, aby co nejvíc pomohl Kometě. A aby sám potvrdil, že má hokejové kvality i stále velkou perspektivu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz