Napadalo nám to tam, libuje si brankář Pařík. Proč nemyslel na nulu?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) V úvodním duelu proti Bělorusku šel do hry ve třetí třetině, na Švýcary už česká osmnáctka vyrukovala s Lukášem Paříkem v brance od začátku a liberecký gólman si vedl znamenitě. Na startu zápasu národní tým podržel, když vychytal únik Dählera v oslabení, a nakonec zlikvidoval 41 střel soupeře.

Nový fanshop

„Jsem rád, že jsem mohl naskočit. Kdo by taky nebyl. Byl to skvělý zápas. Ze začátku toho moc nebylo, naopak na konci už ano, takže jsem si dobře zachytal,” pochvaluje si Lukáš Pařík. „Hlavně jsme rádi, že jsme vyhráli. Jsou to pro nás důležité body do tabulky. Doufám, že nějaké zápasy ještě vyhrajeme, abychom měli lepší pozici v tabulce,” dodává.

Po nečekaném zaváhání s Běloruskem ukázali čeští mladíci krasojízdu. „Je to velká úleva. Na druhou stranu ale Bělorusové nehrají vůbec špatný hokej, když vezmeme v potaz jejich zápas s Finy, který vyhráli,” připomíná český brankář. „Měli jsme šanci je porazit, ale bohužel to nevyšlo, proto je výhra nad Švýcarskem je hodně důležitá,” hlásí.

Radek Bělohlav hodnotí duel se Švýcary

Národnímu týmu do 18 let vyšly parádně i přesilovky, Češi v nich prakticky rozhodli zápas. Z prvních čtyř branek totiž hned tři padly v početní výhodě. „Domlouvali jsme si taktiky, hodně jsme na tom pracovali. Je vidět, že to pomohlo,” pokračuje Pařík.

Ten nakonec inkasoval dvě branky, dalších 41 střeleckých pokusů soupeře zlikvidoval. „Ale na nulu jsem nemyslel, protože vždy, když na ni myslím, pokazí se to,” usmívá se. Jeho parťáci před ním nasázeli švýcarskému soupeři nakonec osm branek.

Martin Lang po výhře nad Švýcarskem

„Takový výsledek jsme nikdo nečekali. Když se podíváte na střely, bylo to docela vyrovnané. Jsme moc rádi, že nám to tam napadalo. Zužitkovali jsme všechno, co jsme mohli,” povídá.

V neděli jde osmnáctka do boje znovu, od 15.30 vyzve Finsko. „Finové jsou rychlí, snažili se rychle vybruslovat a vyhazovat po mantinelech. Na brejky tady hrají skoro všichni. Finové jsou nebezpeční, musíme si je pohlídat,” uzavírá Lukáš Pařík.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz