Mrkejte na něj: Šimon Jelínek, objev prvoligové sezony

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Velké turnaje s mládežnickými reprezentacemi ho míjely. Nehrál na osmnáctkách, nehrál na Hlinkově memoriálu... Na největší akci, která čeká jeho generaci, tedy na domácím mistrovství světa juniorů, už by ovšem chybět nemusel.

Jágr Chance liga

Šimon Jelínek totiž hraje poslední týdny v úžasné formě. Dostává šanci v prvních dvou kladenských útocích a k ruce má kvalitní spoluhráče: Patrika Machače s Ladislavem Zikmundem.

Jelínek ale v této formaci rozhodně není do počtu: všichni se skvěle doplňují. Osmnáctiletý talent vyniká především bruslením a dravostí. 

Ostatně: to je typické pro většinu mladíků.

Co však Jelínka od mnoha jiných vrstevníků odlišuje, je produktivita. Jelínek má za 46 utkání skvělou bilanci 11+12. V Chance lize tak vévodí všemožným statistikám hráčů, kteří se narodili v roce 2000 a později.

Mezi všemi juniory je pak třetí v kanadském bodování a druhý v počtu gólů. Podobně je na tom i v přepočtu produktivity na odehraný čas (Jelínek má průměrný ice time 10:36) ↓

Ještě víc o Jelínkových kvalitách prozradí srovnání s prvoligovou konkurencí – a to nehledě na věk. Jelínek získá za 60 minut hry v rovnovážném stavu 2,88 bodu. Efektivnější je pouze dvaadvacítka prvoligových hokejistů.

Drobný forvard se drží na podobných hodnotách jako Lukáš Anděl, Petr Vampola, Jan Káňa nebo Mitchell Theoret.

To je dobrá společnost, co říkáte?

Pro zařazení do grafik jsme použili filtr na minimální odehraný čas: 200 minut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz