Mrkejte na něj: Šimánek udivuje a patří ke špičce ligy

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Za týden oslaví 41. narozeniny a poslední měsíce se potýkal se zdravotními problémy. Přesto je Jiří Šimánek jedním z nejlepších hráčů dosavadního průběhu Chance ligy.

HokejkaTV

Jeho rozšířené statistiky jsou opravdu zajímavé.

Ale nejprve k základním číslům: během sedmi zápasů dal tři góly a k tomu získal pět asistencí. Je tedy druhým nejproduktivnějším útočníkem Motoru.

Důležité je poznamenat, že hned sedm z osmi jeho bodů bylo primárních. Nenaháněl si tedy statistiky druhými asistencemi, které občas nemají úplně vypovídající hodnotu.

Teď se ale dostáváme k tomu nejzajímavějšímu... 

Šimánek má průměrný ice time 12:52. Pokud bychom tedy přepočetli jeho statistiky na odehraný čas, nepatřil by už jen ke špičce v Motoru, ale ke špičce v celé soutěži!

Například v nejzákladnějším ukazateli – tedy v kanadských bodech za 60 minut hry – je na pátém místě v Chance lize!

V analytických statistikách se bere ještě větší zřetel na hodnoty při hře 5 na 5. Tato herní situace totiž tvoří většinu zápasu.

A Šimánek je v rovnovážném stavu neskutečný...

Stačí pohled pouze na jednu ze statistik, aby to každý pochopil: při hře v 5 proti 5 byl u deseti vstřelených gólů Motoru a u žádného inkasovaného! V kolonce +/- tak logicky patří k nejlepším v soutěži.

Právě v rovnovážném stavu získal Šimánek většinu ze svých bodů: konkrétně šest z osmi. Pokud bychom jeho produktivitu přepočetli na odehraný čas, je dokonce druhý v lize. 

To se po jeho zdravotních trablech rozhodně nečekalo... 

U grafik jsme brali do úvahy pouze hráče, kteří už odehráli alespoň 50 minut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz