Mountfield přetlačil Třinec, první je znovu Kometa. Nástup Vervy zničil Spartu

Tipsport extraliga zvolna míří ke konci první čtvrtiny základní části, 11. kolo nabídlo spoustu zajímavostí. Dosud vedoucí Třinec padl v Hradci Králové, cennou výhru domácích zajistil z nájezdu Jarůšek. Zaváhání Ocelářů využila Kometa, po jasném skalpu Liberce už je zase první. Radost Plzně trefil v nájezdech Kratěna, Litvínov skvělým nástupem srazil Spartu. Domácí výhry slaví také Zlín, Vítkovice i Mladá Boleslav, kde se o výsledku rozhodovalo až v posledních minutách.

Dramatické derby pro Plzeň, v nájezdech rozhodl Kratěna

Ani jeden ze soupeřů není v optimální formě, tím spíš hokejisté Karlových Varů a Plzně potřebovali bodovat. Nakonec se to povedlo oběma rivalům, malinko spokojenější ale budou hosté. Energie totiž dlouho vedla díky brance Denise Kindla z 13. minuty. Obrana v čele s Tomášem Závorkou odolávala a držela čistý štít, ve 49. minutě se ovšem radoval obránce Lukáš Pulpán a dramatický duel poslal do prodloužení. Jelikož ani to nerozhodlo, přišly ke slovu nájezdy. Verdikt padl až v sedmé sérii, kdy se prosadil hostující Ondřej Kratěna a jeho pokus zajistil bodík navíc do kapsy Škody.

Mikuláš Antonik (asistent trenéra K. Varů): "Pro nás je to pořád stejná písnička, doma si vytvoříme spoustu šancí, máme spoustu střel, ale střelecká potence je bohužel mizerná. Dali jsme jen jeden gól, měli jsme přitom několikátou přesilovku pět na tři, ze které jsme zase gól nedali. V prodloužení jsme odbránili soupeřovu přesilovku čtyři na tři, což pro nás bylo důležité. Chtěli jsme získat extra bod v nájezdech, ale dát jenom jeden gól ze sedmi nájezdů, to je potom velmi těžké."

Michal Straka (trenér Plzně): "Vary začaly lépe, v první třetině měly daleko lepší pohyb než my. Měli jsme s jejich pohybem problémy u nás ve třetině. Ve druhé části jsme to chtěli zlepšit, což se nám myslím povedlo, bohužel jsme neproměnili přesilovky, které jsme jinak nesehráli špatně. Ve třetí třetině jsme sestavu stáhli na tři lajny a chtěli samozřejmě zápas vyrovnat, což se nám povedlo. Jsme šťastní, že jsme ještě přidali druhý bod z nájezdů."

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Kindl (Tomáš Dvořák, Skuhravý) – 49. Pulpán (Vondráček, Kracík), rozhodující nájezd Kratěna.
Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kokrment, Rozlílek.
Vyloučení: 7:8.
Bez využití.
Střely na branku: 46:28.
Diváci: 4257.
Nejlepší hráči: Denis Kindl – Lukáš Pulpán.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, T. Dvořák, Benák – T. Rachůnek, Mullane, V. Tomeček – Kindl, Skuhravý, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek – T. Rohan, Matuš, Stloukal. Trenéři: Tlačil a Antonik.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Pulpán, Čerešňák, Kvasnička, Slovák, Němeček, Holý – Kratěna, Kracík, Kubalík – Yellow Horn, Lev, Johnson – T, Svoboda, Hrnka, Vondráček – Schleiss, Koreis, Švarc. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Venera na mateřský klub nevyzrál, slaví Zlín

Dobře je zná, Zdeněk Venera ve Zlíně kdysi hrával a pak i trénoval. V minulosti se mu návrat několikrát vydařil, jeho mužstva loupila cenné bodíky, tentokrát ovšem nikoli. Hokejisté Olomouce sice vedli díky brance Juraje Mikúše z páté minuty, ale za 20 vteřin vyrovnal Podešva a ještě do první sirény posunul vedení na stranu PSG obránce Marušák. Urputný a bojovný hokej pak nabídl další trefu až na začátku třetího dějství, kdy se prosadil domácí Šťastný. Zlínská defenziva pracovala odpovědně a dala zapomenout na předchozí výpadek v Chomutově, domácí slaví důležité vítězství. Hanáci měli znatelnou střeleckou převahu, leč neuspěli. Počtvrté v sezoně nebodovali a venku si připsali druhou porážku.

Jan Tomajko (asistent trenéra Olomouce): "V první třetině jsme dobře začali a vedli 1:0. Zlín byl však hodně efektivní a třetinu jsme prohráli 1:2, což určilo ráz zápasu. Potom jsme se snažili a měli jsme optickou převahu, ale Zlín výborně bránil a nedostávali jsme se k dorážkám. Třetí gól už vyplynul z toho, že jsme se snažili hodně útočit. Bohužel, na jeden gól se nevyhrává."

Juraj Jurík (asistent trenéra Zlína): "Byli jsme si vědomi důležitosti dnešních bodů a k tomu jsme trochu přizpůsobili i taktiku. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, protože jsme věděli, že proti nám bude hrát houževnatý soupeř, který hraje ze zabezpečené obrany, spoléhá na protiútoky a pracovitost v útočné třetině. V některých fázích zápasů se nám to dařilo, v některých méně, ale za tu pracovitost během celého zápasu jsme si ty tři body zasloužili a jsme za ně rádi."

PSG ZLÍN – HC OLOMOUC 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Podešva (Šťastný, Kubiš), 17. Marušák (Kubiš), 44. Šťastný (Vlach, Honejsek) – 5. J. Mikúš (Skladaný)
Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Kotlík, J. Svoboda.
Vyloučení: 2:3, navíc Houdek (Olomouc) na 10 minut.
Střely na branku: 20:33.
Diváci: 44:57.
Nejlepší hráči: David Šťastný – Jurak Mikúš.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, O. Veselý, Vlach – Kubiš, Podešva, Šťastný – Chytil, Popelka, J. Ondráček. Trenéři: Vlach st. a Jurík.
HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Hilec, Herman, Burian – Fočt, Matai, Skladaný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Stastny nastartoval Vítkovice, Dynamo mlčelo

V předchozích dvou utkáních vstřelili jediný gól a připsali si dvě porážky, teď hokejisté Vítkovic mají cennou výhru, byť se žádné střelecké hody znovu nekonaly. Domácím vydatně pomohl příchod Yana Stastnyho, který se hned v prvním duelu za nový klub trefil. Stalo se přesně v polovině utkání, Vítkovičtí pak náskok trpělivě drželi. Dynamo se tentokrát v koncovce neprosadilo, což se Východočechům stalo v sezoně poprvé. Když v 56. minutě mířil přesně obránce Klok, bylo jasné, že Vítkovice dokráčejí k vítězství. Nutně ho potřebovaly, za tři body se totiž v soutěži radovali teprve podruhé. Východočeši dál zůstávají předposlední.

Jakub Petr (trenér Vítkovic): "V prvním dějství to bylo oťukávání a o přestávce jsme museli zvýšit hlas v kabině. Stejně jako v Liberci nebo Litvínově jsme byli silní v defenzivě, dělali jsme minimum chyb, ale s pukem nikdo nechce hrát. Řekli jsme klukům, že to není finále mistrovství světa, ale desáté kolo české extraligy, a je na čase, abychom si hokej víc užívali. Myslím, že od druhé třetiny se to začalo dít. Měli jsme hodně šancí, tutovek a bál jsem se, abychom neurazili štěstěnu a nebyli potrestáni za jejich neproměňování. Myslím, že druhá třetina byla naší nejlepší v dosavadním průběhu sezony. V závěru jsme ukázali znovu obrovský charakter. Za to jsem na kluky pyšný. Musíme však stále pracovat na koncovce, dva góly jsou málo."

Pavel Rohlík (trenér Pardubic): "Jeli jsme do Vítkovic s úmyslem začít aktivně. Věděli jsme, že soupeř není v ideálním rozpoložení, nám se naopak začalo dařit. Ale podle představ jsme hráli jen prvních deset minut, pak jsme od toho ustoupili. Druhá třetina byla z naší strany katastrofální, měli jsme v ní spoustu vyloučení. Výborný výkon podal Brandon Maxwell, celá obrana i starší hráči v útoku. Ale budu řešit hned v pondělí některé hráče, které jsme přivedli a nesplňují naše požadavky. Myslím, že máme čtyři dost kvalitní útoky, ale nedali jsme gól. Jsem nespokojený a vyvodím z toho důsledky."

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC DYNAMO PARDUBICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Stastny (O. Roman), 56. Klok (O. Roman)
Rozhodčí: Pražák, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 32:20.
Diváci: 4632.
Nejlepší hráči: Patrik Bartošák – Brandon Maxwell.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Klok, Sloboda, Výtisk, Urbanec, Sedlák, D. Krenželok – Balán, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz – E. Němec, Kolouch, Vandas – Illéš, Hudeček, Tomi. Trenéři: Petr a Trnka.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Schaus, Ščotka, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Čáslava, Ledux – Hubáček, Redenbach, M. Kaut – Rolinek, Tomášek, Mallet – Klimenta, T. Kaut, Bárta – Panna, Nahodil, Rapáč. Trenéři: Martinec, Rohlík, Beran a Mikeska.

Drtivý nástup srazil Spartu, Verva už zase vítězí!

Loňskou sezonou se v podstatě protrápili, ale v té letošní už zase vítězí! Hokejisté Litvínova našli dřívější pohodu, na pažbě mají čtvrté vítězství v řadě. To poslední hřeje obzvlášť, protože Krušnohorci si vyšlápli na pražskou Spartu. Hosté minule nasázeli devět branek Mladé Boleslavi, v Litvínově je ale zradil začátek. Svěřenci trenéra Kalouse inkasovali čtyři branky v prvním dějství a pak nadšeně bojující domácí nepřipustili žádný obrat. Na zápas nezapomene mladík Josef Stříbrný, který trefil své první dva extraligové góly (jeden z trestného střílení), premiérový zásah si připsal také Martin Hanzl. Krušnorci neměli optimální start do soutěže, ale zvedají se, Sparta hrála osmé z jedenácti utkání venku a potřetí v ročníku nebodovala.

Radim Rulík (trenér Litvínova): "Byla výborná kulisa a diváci pro nás byli šestým hráčem. Jsem rád, že jsme dali góly. Za stavu 1:1 jsme dokázali dát během pár minut tři branky. Poté jsme hráli sérii oslabení a ukázali jsme obrovskou bojovnost. Sparta má vynikající hráče, ale ti naši se jim dnes vyrovnali. Za bojovný výkon jsme si vyhrát zasloužili."

Zdeněk Moták (asistent trenéra Sparty): "Domácí hráli výborně, dobře bruslili a výborně kombinovali. Dokázali nás trestat při hře pět na pět i v přesilových hrách. Nedokázali jsme kontrovat ani v dlouhých přesilových hrách, které jsme měli ve druhé a třetí třetině. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporovali až do konce."

HC VERVA LITVÍNOV – HC SPARTA PRAHA 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Stříbrný (Lukeš), 17. Stříbrný z trestného střílení, 19. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 19. M. Hanzl (R. Hanzl, J. Černý), 31. Lukeš (V. Hübl, Kubát) – 15. Kumstát (Gernát, Pech).
Rozhodčí: Pešina, Wehrli (Švýcarsko) – Pešek, Suchánek.
Vyloučení: 11:7.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 28:33.
Diváci: 5840.
Nejlepší hráči: Josef Stříbrný – Lukáš Pech.
HC VERVA Litvínov:  Janus – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, Strejček – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.
HC Sparta Praha: Pöpperle (21. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Kalina, Hrbas, Gernát, Piskáček, Barinka, Eminger – Ružička, P. Vrána, Ihnačák – Černoch, J. Hlinka, Forman – Kumstát, Pech, Safin – Uher, Cingel, Kudrna. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Mountfield vydřel skalp Ocelářů. Díky nájezdu Jarůška

Byl to pikantní souboj, především tedy pro třineckého trenéra Vladimíra Kýhose, který ještě na jaře vedl právě Mountfield. Od té doby se leccos změnilo, Oceláři přijeli jako vedoucí tým soutěže, domácí ovšem předvedli houževnatý a bojovný výkon. Nakonec slaví výhru, vyrovnaný zápas ale musely až šestá série nájezdů. V normální hrací době Východočeši dvakrát vedli, soupeř pokaždé srovnal. Jako klíčový se pro Mountfield ukázal Richard Jarůšek, jeho penalta znamenala konečné vítězství. Předtím si to v nájezdech rozdávali především Jaroslav Bednář se Zbyňkem Irglem, jejich souboj vyzněl nerozhodně. Celkově mají ale o bodík víc hráči Hradce.

Václav Sýkora (trenér Hradce Králové): "Z naší strany to byl kvalitní výkon. Chtěli jsme být aktivní a do zápasu jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do vedení, což nás povzbudilo. Ve druhé třetině jsme se trošku stáhli a jedním z důvodů bylo i to, že jsme dost času hráli v oslabení. Hlavně ve třech proti pěti jsme se ale ubránili, což bylo strašně důležité. Proti týmu jako Třinec s tak kvalitními útočníky to byl podle mě rozhodující moment zápasu, hosté nám dali šanci na to, abychom bodovali. V prodloužení byl Třinec lepší, tam nás zachránila i tyčka, a v nájezdech jsme rozhodli. Jsme rádi, že se nám to podařilo už podruhé. Chtěl bych mužstvo pochválit za výkon, dva body proti Třinci pro nás mají obrovskou cenu a velice si jich vážíme.“

René Mucha (asistent trenéra Třince): "Odehráli jsme tady dobré utkání. Inkasovali jsme sice první gól, ale myslím, že po zbytek času jsme byli trošku aktivnějším týmem. Řekl bych, že rozhodly dvě věci. Jednak naše neproměněná přesilovka pět na tři a pak prodloužení, ve kterém jsme byli aktivnější a mohli jsme získat bonusový bod. V nájezdech byl soupeř úspěšnější, takže mu gratuluju k vítězství. Každopádně si myslím, že náš tým podal stoprocentní výkon, bohužel to bylo jenom za bod. Ale je dobře, že stále bodujeme, jsme za to hrozně rádi.“

MOUNTFIELD HK – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Džerinš (Šimánek, Jarůšek), 44. Jarůšek (Šimánek, Džerinš), rozhodující nájezd Jarůšek – 25. Linhart (Martin Růžička), 49. Dravecký (M. Doudera, Hrabal)
Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Komárek, Ondráček.
Vyloučení: 5:6.
Střely na branku: 31:25.
Diváci: 5014.
Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Vladimír Dravecký.
Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, Potulny, T. Knotek – Pavlík, Nedvídek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Hrňa, M. Kovařčík, Jašek. Trenéři: Kýhos, Kopřiva a Mucha.

Boleslav zatáhla za záchrannou brzdu. A Piráti nemají nic...

V pátek dostali od pražské Sparty devět branek, hokejisté Mladé Boleslavi hned poté mluvili o tom, že v dalším utkání musejí předvést úplně jiný hokej. Jenomže v cestě jim stál Chomutov, který povzbudilo jasné vítězství nad Zlínem. Podstatné události nastaly až ve třetí třetině, kdy Vondrka nejprve poslal hosty do vedení. Středočeši se ocitli v těžké situaci, nicméně zatáhli za záchrannou brzdu a nakonec dokázali uzmout všechny body. Zasloužil se o to především Martin Látal, který dvěma góly a jednou nahrávkou řídil velký obrat domácích. Mladá Boleslav se tedy vrátila na vítěznou vlnu, smutní Piráti nemají nic.

Marian Jelínek (asistent trenéra Ml. Boleslavi): "Do zápasu jsme vstoupili s velkou aktivitou, protože jsme v pátek měli takříkajíc hokejový průjem. Mužstvo si to vzalo za své a myslím, že to bylo znát v pohybu a v chuti do hry. Vyplatilo se nám to. Druhá třetina byla vyrovnaná, dali jsme gól v přesilové hře, přičemž ve hře pět na pět jsme si tolik příležitostí nevytvořili. Ve třetí třetině jsme opět začali být aktivní, ale bohužel soupeř nám dal gól a musím říct, že v závěru zápasu se hráči vypjali k úžasnému výkonu a naštěstí se to projevilo i gólově. Jsme velice spokojení, že jsme porazili Chomutov, máme tři body a hlavně 21 bodů, což byl náš cíl v první čtvrtině."

Jan Šťastný (asistent trenéra Chomutova): "Nezačali jsme úplně dobře, měli jsme trochu jinou představu o začátku utkání. Na náš vkus jsme tam zbytečně bláznili a hráli otevřenou hru s domácím mužstvem. Ve druhé třetině jsme si něco řekli a myslím, že jsme to plnili. Hráli jsme ze zodpovědné obrany, ale v přesilovce jsme inkasovali. Bylo hodně důležité, že jsme na to dokázali odpovědět gólem na 1:1. Do třetí třetiny jsme si řekli, že bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo vsítit branku, aby domácí znejistěli, což jsme také udělali. Bohužel jsme nezvládli závěr utkání a to si myslím, že nás stálo body. Takže nezbývá nic jiného, než domácím gratulovat k vítězství."

BK MLADÁ BOLESLAV - PIRÁTI CHOMUTOV 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Trončinský (Orsava), 49. Látal (Lenc, Kučný), 58. Látal (Vampola), 60. Vampola (Lenc, Látal) – 31. Kaše (Tomica, V. Růžička), 43. Vondrka (Huml, Skinner)
Rozhodčí: Horák, Polák – Fiala, Frodl.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 35:31.
Diváci: 3629.
Nejlepší hráči: Martin Látal – Michal Vondrka.
BK Mladá Boleslav: Lukáš – Stříteský, Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Trončinský, Štich – Orsava, Urban, Pabiška – Látal, Vampola, Lenc – Pospíšil, Klepiš, Žejdl – Ďurač, Musil, Jonák. Trenéři: F. Výborný a Jelínek.
Piráti Chomutov: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Chalupa, Valach, Skinner, Buchtela, Dlapa – Račuk, Huml, Vondrka – D. Kaše, Růžička ml., Tomica – Kämpf, Skokan, Poletín – Koblasa, Hřebejk, Šťovíček. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Kometa jede na plný plyn, odnesli to i obhájci titulu

Před rokem v základní části zářili, teď je ale poměr sil v Tipsport extralize trošku jiný. Hokejisté Liberce zaostávají za čelem pelotonu, v přímém souboji s brněnskou Kometou obhájci titulu neuspěli. Domácí dosud v každém utkání sezony bodovali a proti Bílým Tygrům neponechali nic náhodě. V první třetině zaznamenali góly Zaťovič se Štenclem, ve druhé se prosadil mladý talent Nečas, posléze se dvakrát trefil Martin Zaťoviř a oslavil první hattrick od návratu z ruské Kontinentální ligy. O výsledku bylo rozhodnuto, domácí může mrzet jen zmařené čisté konto Vejmelky, jehož 12 vteřin před koncem překonal Ordoš. Kometa jede na plný plyn, jelikož Třinec ztratil v Hradci Králové, jsou Brňané znovu na první příčce. Liberec sice nemá výraznější výpadky, nicméně v průběžné tabulce to zatím stačí jen na konec desítky nejlepších.

Petr Haken (asistent trenéra Komety): "My jsme se ze začátku dostali dost pod tlak, výborně chytal Karel Vejmelka, což bylo rozhodující, protože nás na začátku hodně podržel. Po celou dobu zápasu jsme nedominovali tak, jak vypadá výsledek. Pro všechny to byl kvalitní zápas a musím vyzdvihnout výbornou práci v defenzívě. Měli jsme spoustu zblokovaných střel a hráči si vítězství zasloužili."

Filip Pešán (trenér Liberce): "Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám relativně dařilo, měli jsme šance. Nemyslím si, že bychom byli horší tým, byť tomu výsledek neodpovídá. Dostali jsme od domácích, kteří hrají ve velké pohodě, lekci z produktivity. V závěru jsme se ještě nadechli a podařilo se nám dát alespoň branku."

HC KOMETA BRNO – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) - 60. Ordoš Vantuch).
Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerát, V. Fiala.
Vyloučení: 10:8, navíc Malec, Káňa (oba Kometa), Vlach, Lakatoš (oba Liberec) na 10 minut,
Střely na branku: 25:45.
Diváci: 7543.
Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Jaroslav Vlach.
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Zábranský ml. – Erat, Nečas, Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, Čermák, J. Káňa – H. Zohorna, J. Hruška, Vincour – M. Novák. Trenéři: Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Bílí Tygři Liberec: Lašák (21. Will) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Bližňák, D. Špaček – Stránský, Vantuch, Ordoš – Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.