Motor vítá novou tvář. Z Plzně získal lotyšského reprezentanta

Foto: Roman Turovský, hcplzen.cz

Lotyšský útočník Martinš Dzierkals loni zářil v dresu extraligové Plzně. Tam ale skončil a stěhuje se do Českých Budějovic, kde podepsal roční kontrakt.

25letý útočník přišel do Plzně z KHL (Dinamo Riga) a česká soutěž mu sedla.

V základní části nasázel Dzierkals deset branek a na dalších 20 nahrával. Byl tak šestým nejproduktivnějším hráčem plzeňského celku.

I proto si vysloužil pozvánku na olympijské hry a mistrovství světa.

Teď ho čeká další nová výzva. Po úspěšné sezoně si ho vyhlédly České Budějovice, kde by měl patřit k důležitým útočníkům.

Rodák z Rigy, který byl v roce 2015 draftován z 68. místa Torontem, se sice do NHL neprosadil, ale zkušenosti sbíral v kvalitních soutěžích.

Dva ročníky v KHL za Dinamo Riga a jeden rok také ve finské nejvyšší lize.

Jak se mu bude dařit v novém prostředí?

V kabině si bude moct popovídat třeba se svým krajanem Kristofersem Bindulisem, jenž v Českých Budějovicích přidá druhou sezonu v řadě.

Potká ale také bývalého spoluhráče Filipa Přikryla. Ten stejně jako Dzierkals skončil po sezoně v Plzni a zamířil na jih Čech.

Aktuální kádr HC Motor České Budějovice

Brankáři: Dominik Hrachovina, Štěpán Maleček, Jan Strmeň.

Obránci: Kristofers Bindulis, Mikuláš Hovorka, Ondřej Kachyňa, Stuart Percy, Jiří Remta, Petr Šenkeřík, Jan Štencel, Roman Vráblík, Martin Willman, Lukáš Doudera.

Útočníci: Milan Gulaš, Martin Hanzl, Tomáš Chlubna, Václav Karabáček, Josef Koláček, Lukáš Pech, Jaroslav Pouzar, Filip Přikryl, Alexandr Remeš, Jakub Strnad, Matěj Toman, Vojtěch Tomeček, Jakub Valský, Jan Vavřík, Lukáš Vopelka, Zdeněk Doležal, Martinš Dzierkals.

Foto: Roman Turovský, hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz