Moskva má své plusy, hlásí Hanzl o přesunu v KHL. Věří, že MS stihne

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

5. května 2018, 15:59

Václav Jáchim

(KODAŇ, od našeho zpravodaje) V únoru přišel o olympijské hry, Robin Hanzl měl v první polovině ročníku zdravotní problémy a nestihl ani jednu ze dvou akcí Euro Hockey Tour. Po skončení sezony se šikovný útočník těšil na světový šampionát, v přípravě hrál parádně, ovšem pak ho přibrzdilo zranění tricepsového svalu. "Patří to k hokeji. Všechno beru tak, jak to přijde," povídá s nadhledem.

HokejkaTV

Je jasné, že někdejší hokejista Litvínova by nerad přišel o druhý vrcholný turnaj. Šampionát si poprvé zahrál už loni v Paříži, tehdy patřil k nejpříjemnějším překvapením v českém týmu. "Trénuju a čekám, jak se to bude vyvíjet dál. Snažím se tím nějak moc nezabývat, ani se ničemu nepoddávat," povídá.

Trenér Jandač potvrdil, že Hanzl je pro něj klíčovým bojovníkem ofenzivy. Proto počká, až se stav odchovance ústeckého hokeje dostane do optimálního stavu. "Podle vyjádření profesora Koláře by Robin neměl jít do zápasu dřív než po víkendu. Je tam ruptura, existuje riziko dalších problémů. Takže počkáme," poznamenal hlavní kouč.

Hanzl zatím v Kodani trénuje a doufá, že si na mistrovství světa zahraje. V minulých dnech zároveň uskutečnil jednu změnu, jež se týká další klubové budoucnosti. Z ruského Nižněkamsku přišel do Spartaku Moskva, Kontinentální ligu si vyzkouší v dalším týmu. "S vedením Nižněkamsku jsme se nedohodli na podmínkách. Měl jsme zájem tam pokračovat, bohužel to nějak nedopadlo," konstatuje.

V kádru Něftěchimiku měl důležitou pozici, společně s Andrejem Nestrašilem platil Hanzl za elitního útočníka. Kouč Andrej Nazarov po sezoně oznámil, že by oba české krajánky rád udržel, povedlo se to ale jen v případě Nestrašila. Hanzl jde do Spartaku Moskva, kde poslední dobou výborně válel Lukáš Radil. "Ještě jsem s ním nebyl v kontaktu, ale určitě to mám v plánu. Zeptám se na nějaké tipy, jak to tam měl s dopravou a bydlením. Šlo by o takové takové základní věci," mluví o debatě s útočníkem, který mezitím podepsal smlouvu se San Jose.

Na novou štaci se Robin Hanzl těší. "Spartak je zajímavý tým v zajímavém městě. Určitě tam bude zase šance zabojovat o play off," naznačuje. Mužstvo nadále vede hlavní trenér Vadim Jepančincev, v porovnání s minulou sezonou ale organizaci opustil bývalý sparťan Andrej Potajčuk, jenž výborně hovoří česky. Krajana v kádru Hanzl nemá, spřízněnou však duši. "Bude tam brankář Julo Hudáček, už jsme spolu mluvili," přiznává.

Odlišný bude i osobní život. Nižněkamsk nepatří k extra zajímavým místům, naopak Moskva coby hlavní ruská metropole nabízí bezpočet možností. I lepší cestování z Česka. "Nejsem zhýčkaný, Nižněkamsk mi nevadil. Ale z Moskvy je to i blíž, na dopravu to bude lepší. Moskva má své plusy." Stěhování bere pozitivně. "Chtělo to asi změnu. Aspekt osobního života tam taky hraje roli, nevybírám to jen pro sebe," doplní.

Pevně doufá, že příští ročník bude podobný jako ten uplynulý. Jen pochopitelně bez zdravotních potíží. "Zranění tam byla, sezonu trošku ovlivnila. Ale třeba z hlediska získaných bodů a pozice v týmu to nebylo vůbec špatná. Takže celkem spokojenost," dodává závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz