bahis siteleri

Vystrčil o boleslavském dorostu i třech nulách: Mohl jsem mít i čtvrtou

Foto: Martin Voltr

Pětkrát letos nastoupil do brány od začátku utkání, třikrát vychytal čisté konto. Břetislav Vystrčil zatím patří k nejlepším brankářům dorostenecké extraligy a jeho Mladá Boleslav zase k nejlepším týmům.

Vystrčil v prvním zápase vystřídal kolegu po jedenácti minutách, a pak mladoboleslavskou klec prakticky zavřel. Ve zbytku utkání s Budějovicemi pustil jen jeden gól a následně vychytal tři čistá konta během čtyř soubojů!

„Určitě jsem s tím spokojený, ale mohl jsem mít nulu i v tom čtvrtém,“ pousměje se zakrátko šestnáctiletý brankář. Vynuloval postupně Tábor, Liberec a Havlíčkův Brod, zajímavé ale je, že pokaždé mu stačilo jen šestnáct zákroků.

A to přitom v dorostenecké extralize týmy mnohy vyprodukují i ke čtyřiceti střelám.

„Tlak cítím, ale snažím se ho vypouštět a přemýšlet jenom nad hrou. Protože pak by to přišlo a ten gól bych dostal.“

„Já bych řekl, že tyhle zápasy jsou pro gólmana těžší, než když na něj jde čtyřicet střel. Jakmile má víc práce, víc se do toho dostane. Kdežto takhle pět minut nemá nic, a pak najednou přijde nějaký nájezd. To je za mě těžší,“ zmiňuje svůj pohled.

Snadné není ani vypořádat se s tlakem, když jeho tým vede 1:0 jako nad Havlíčkovým Brodem nebo 2:0 jako nad Libercem a jediný inkasovaný gól by mohl znamenat pohromu. „Tlak cítím, ale snažím se ho vypouštět a přemýšlet jenom nad hrou. Protože pak by to přišlo a ten gól bych dostal,“ povídá Břetislav Vystrčil, který se považuje za psychicky odolného gólmana.

Břetislav Vystrčil

Břetislav Vystrčil | Foto: Martin Voltr

Právě triumf v derby proti Bílým Tygrům považuje za nejcennější zisk dosavadního průběhu sezony. Bruslaři byli prakticky po celý průběh zápasu lepší, jen vinou slabé koncovky nevyhráli větším rozdílem.

„Derby míváme dost vyhecované, už od začátku zápasu se to vždycky mele,“ říká boleslavský gólman na téma rivality, která se mezi oběma soky táhne už několik let. „Třeba od páté šesté třídy. Vždycky když se potkají Liberec s Boleslaví, je to jako kdyby se potkaly Hradec s Pardubicemi,“ hlásí vážně. A to přitom mladíci obou týmů absolvovali i společné soustředění. „Tam panovala vždycky kamarádská atmosféra,“ reaguje Vystrčil.

„Derby míváme dost vyhecované, už od začátku zápasu se to vždycky mele.“

Brankář, jenž 12. října oslaví šestnáctiny, byl loni v Mladé Boleslavi až trojkou. Téměř rovnoměrně si většinu zápasů podělili David Hora s Danielem Forstem, Vystrčilovi „nechali“ jen sedm startů.

V tuto chvíli mají naopak Středočeši jasnou jedničku. „Určitě ale není plánované, že bych měl chytat většinu zápasů,“ podotýká Vystrčil. „Metoděj Císař, který chytal na začátku s Budějovicemi, byl teďka nemocný. V pondělí už přijede a pak bychom se měli střídat,“ vysvětluje.

Důvody solidní fazóny úplně nehledá v letní přípravě. „Asi není nic, na čem bych speciálně pracoval. Ale když jsme třeba jezdili na ledy, snažil jsem se hodně pilovat práci u tyček. Jinak na suchu to možná byla koordinace oko – ruka a podobně. Cítím se v tom líp. Loni jsem měl ruce takové ztuhlé, teď je mám uvolněnější,“ přemýšlí.

Foto: Martin Voltr

Mladá Boleslav prozatím ztratila z šesti zápasů jediný, a to v Hradci Králové. Po sobotním kole spadla na druhé místo extraligové skupiny B, ale co se týče bodů i brankového rozdílu, pořád je na tom stejně jako první Liberec.

Tým působí velmi dobrým dojmem. Na druhou stranu se musí vyhnout občasným blackoutům, jako když třeba nechal Jihlavu dotáhnout ze 4:1 na 4:4.

„Nehráli jsme to, co jsme měli. Podobně jako v Hradci, tam nám ale nevyšlo vůbec nic. Jsme rádi, že jsme teď Jihlavu nakonec porazili,“ říká Vystrčil na adresu sobotní bitvy, kterou rozhodl až tři minuty před koncem David Šindelář.

Poslední kola podle brankáře přinesla Bruslařům určité varování. „Máme určité založení, které jsme plnili hlavně s Libercem, ale od Hradce jsme to už nějak přestali hrát. Proto máme takové zápasy, jaké máme. Určitě se ale snažíme hrát co nejlíp dozadu a máme i dobré hráče v ofenzivě,“ snaží se gólman vystihnout týmové přednosti.

Však boleslavský dres obléká řada hráčů z širšího hledáčku reprezentačních výběrů U17 i U16. Lisler, Steklý, Hlinský, Král, Kristek nebo novic Vojáček... Ti všichni by měli být relativní zárukou, že Bruslaři budou hrát nahoře.

„Řekl bych, že teďka máme jeden z nejsilnějších týmů v republice,“ neváhá Vystrčil. V kabině ale před sezonou žádné konkrétní cíle nepadly. „Samozřejmě se chceme pohybovat v nejvyšších patrech. Řeknu vám to takhle – když budeme dělat to, co máme, tak určitě někam dojdeme,“ uzavírá boleslavský gólman.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz