Špatný start v odvetě? Kluci si mysleli, že to bude jednodušší, říká Haken

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Německý Mannheim nebyl pro šestnáctku zdaleka tak silným protivníkem jako týmy z evropské špičky, Češi si v Karlových Varech poradili s výsledky 6:0 a 9:4. „V téhle fázi je to pro nás zase jenom zkoušení nových hráčů a výběr na závěr sezony,“ připomíná trenér Petr Haken.

Jágr Chance liga

První duel odehráli čeští mladíci víceméně bez výkyvů. Možná ale právě pod dojmem toho, že Němce zdolali tenisovým výsledkem 6:0, vstoupili do odvety hodně nekoncentrovaně a zadělali si na mnohem těžší zápas.

„Kluci možná nebyli zas tak připravení a mysleli si, že to bude jednodušší. Mannheim naopak v první třetině vypadal živější a pohyblivější. Za skóre 2:2 nechci říct, že můžeme být rádi, ale asi odpovídalo tomu, že jsme si zkrátka nezasloužili být lepší ani ve skóre,“ přiznává hlavní kouč českého týmu Petr Haken.

Soupeř vždy bleskově reagoval na vedoucí branku a vyrovnal, to mu nalilo krev do žil. „I když jsme vždycky dostali branku, kluci tomu nepřikládali důležitost, a proto ta první třetina tak vypadala,“ přemítá Haken.

O přestávce tak zvolil důraznější promluvu, a ta evidentně pomohla. „Myslím, že se nám zlepšil pohyb, zjednodušili jsme přechod přes střední pásmo a byli jsme schopní dostávat se do šancí. Ve druhé třetině jsme soupeři utekli,“ kvituje trenér čtyři branky během deseti minut. „Potom se závěr ne přímo dohrával, ale už bylo rozhodnuto,“ říká.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

V odvetě šli čeští mladíci šestkrát na trestnou lavici, k tomu se přidal jeden osobní trest. Vyloučení bylo určitě víc, než by si přáli. „V první třetině jsme udělali tři zbytečné fauly, kdy jsme vůbec nemuseli do kontaktu jít. Možná jsme trochu podcenili některé situace, kluci potom chtěli všechno honit na poslední chvíli a někdy to bylo formou faulů,“ uvažuje Haken. Zbytečné byly i dva tresty za hru v šesti ve druhé třetině.

Na druhou stranu, pozitivem na výkonu českého týmu byla oslabení. Za dva zápasy je ubránil ve všech deseti případech. Často v nich ani nepouštěl protivníky do třetiny a aktivním přístupem je držel daleko od brankáře.

„Když se nám povedlo dostat soupeře z pásma, protože zase tak dlouho jsme zavření nebyli, tak jsme mu pohybem dělali velký problém. To se dá hodnotit jako pozitivní věc. Byli jsme schopní oslabení dobře ubránit a neinkasovali jsme,“ pokyvuje český lodivod.

Souboje proti Finům, Švédům či Rusům určitě dají mladíkům víc, o tom nelze pochybovat. Březnový dvojzápas ale uspořádali trenéři mimo reprezentační termín, během vrcholících soutěží. Právě proto byli rádi, že jim německý klub kývl na nabídku.

Foto: Karel Švec, Český hokej

„Musím taky hrozně moc poděkovat karlovarskému klubu za to, že jsme tady mohli dvojutkání zrealizovat. I přes něj šla ta možnost. V téhle fázi je to pro nás zase jenom zkoušení nových hráčů a výběr na závěr sezony, kdy nás čekají dvě utkání se Slovenskem a potom turnaj čtyř v Rusku,“ jmenuje Haken poslední dvě akce týmu v sezoně.

Na akci debutovalo sedm hráčů, celkem už jich zápasový dres šestnáctky v letošním ročníku obléklo 52 v poli a 10 v bráně. A další hokejisté se samozřejmě zúčastnili tréninkových kempů.

„Od začátku se snažíme hledat kostru týmu, pomaličku se nám rýsuje. Po únorovém turnaji čtyř máme nějakou představu. Je to pořád kategorie, kdy se hráči hodně mění a za dva měsíce vypadají úplně jinak. Pro nás je hrozně cenné, že je můžeme vidět nejen v konfrontaci mezinárodních zápasů, ale hlavně že je můžeme poznat v tréninku i zápase a můžeme s nimi pracovat,“ povídá kouč nejmladších.

„Pak jenom záleží na tom, jak oni na základě našich rad a doporučení pracují v klubu. Je to vyloženě na nich. Myslím, že právě ta nejmladší kategorie je hodně o tom, aby se hráči zkoušeli, my jim dávali doporučení a dělali si představu o tom, jak skládat tým do dalších roků,“ uzavírá Petr Haken.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz