Soud posvětil juniorský pohár: Jde o odlišnou soutěž

Foto: Karel Švec, Český hokej

Přestože se v letošním ročníku kvůli rozhodnutí Městského soudu v Praze nerozběhla nejvyšší juniorská soutěž, Český hokej náhradní turnaje pro týmy pořádat může. Potvrdil to pražský vrchní soud.

Chance liga na Hokejka TV

Informaci přinesla ČTK. Rozhodnutí vrchního soudu je pravomocné, tuzemské elitní juniorské týmy společně s rakouským Salcburkem tak mohou sezonu dohrát v náhradním programu. Tím pro ně byl jednak turnaj O Pohár DHL a nyní pokračují DHL Superpohárem.

Spory se rozhořely poté, co hokejový svaz před aktuální sezonou administrativně vyřadil Havířov, Přerov a Vsetín z nejvyšší juniorské soutěže. Kluby neuspěly se svou stížností u svazové arbitrážní komise ani Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, proto se obrátily na civilní soudy.

A úspěšně. Městský soud v Praze těsně před startem ligy nařídil její odklad, Český hokej však hned vzápětí zorganizoval první ze zmiňovaných turnajů.

To se trojici postižených klubů nelíbilo a požádaly o vydání nového opatření, které by zastavilo i turnaj O Pohár DHL. Svaz navíc od soudního exekutora Lukáše Jíchy dostal za údajné nerespektování rozhodnutí několik pokut v celkové výši přes dva miliony korun.

Městský soud ovšem vzápětí nesouhlasil s tvrzením dotčených klubů, že jde o totožnou soutěž jako juniorskou extraligu. „Jde o soutěž odlišnou, byť svými parametry obdobnou,“ uvedl. Pohár se odehrál čistě skupinovým systémem bez vyřazovacích bojů, ve hře navíc nebyl titul mistrů republiky.

Rozhodnutí potvrdil odvolací senát, stejně jako to o nuceném odkladu nejvyšší soutěže.

„Rozhodnutí vrchního soudu jsme přivítali, protože pravomocně potvrzuje náš názor i stanovisko dalších soudních instancí, že předběžné opatření neobcházíme. Podrobněji ho v tuto chvíli komentovat nebudeme," uvedl pro hokej.cz Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého hokeje.

Turnaj O Pohár DHL vyhráli junioři Hradce Králové před Pardubicemi a Plzní. DHL Superpohár odstartoval prvními dvěma koly a pokračovat bude po reprezentační přestávce; jeho součástí jsou čtyři základní skupiny a následné play off.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz