Šestnáctka do Salcburku s 8 nováčky a jasným motivem: Vzdorovat Rusům

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Sotva se hokejisté reprezentační šestnáctky vrátili z dvojutkání ve Finsku, většina kádru se okamžitě chystá na další akci. Tedy turnaj Wolfgang Rud Cup v Salcburku, jehož vrcholem bude souboj (nebo ideálně dva) s Ruskem!

HokejkaTV

Poměřit síly s Finskem hned na úvod reprezentační kariéry, to byla pro hráče ročníku 2004 skvělá možnost. Ale jestli chce mít nastavené evropské zrcadlo tak tvrdě, jak to jen jde, Rusové jí k tomu poslouží ještě lépe.

V nejmladší kategorii totiž bývají velmi silní, což vyplývá nejen z jejich fyzické převahy. Když k tomu připočítáme neúspěchy předešlých českých ročníků ve vzájemných zápasech i stále zářivější výsledky mládežnických celků sborné, svěřenci Petra Hakena mají o motivaci postaráno.

Obrovská škoda, smutní Haken po dvou prohrách »

Na turnaji v Salcburku ale stejně jako v loňském roce potkají i dva další soupeře. Začínají ve středu 28. srpna proti Slovákům, pak mají Rusy a domácí akademický výběr U16. První dva týmy skupiny se střetnou o zlato, třetí a čtvrtý o bronz. A to bez jediného dne volna.

Pondělní sraz v českobudějovickém Hokejovém centru Pouzar se bude týkat 22 hráčů, z nichž 14 absolvovalo akci ve Finsku.

Repre premiéra s gólem? Nepopsatelný pocit, jásá Rytíř Bareš »

Nováčky jsou oba brankáři, tedy Lukáš Malant z Chomutova a Jan Špunar z Olomouce, dále pak po třech obráncích a útočnících. Trojice jmen přijede z Komety – František Němec, Matěj Prčík a Roman Otava –, k libereckým parťákům se přidá Tadeáš Tůma, po zranění se (snad) už zapojí plzeňský Jakub Šiler a před první sezonou ve švýcarském Ambri dorazí exsparťan Richard Němec.

Loňský ročník Rusům na začátku sezony podlehl 1:6 a 0:7. To už letošní šestnáctka nebude chtít dopustit.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Lukáš Malant
(Chomutov), Jan Špunar (Olomouc).

Obránci:
Tomáš Cibulka (České Budějovice), Jan Hodinář (Plzeň), Antonín Kareš (Šumperk), Jakub Hrdlička (Slavia Praha), Tadeáš Tůma (Liberec), František Němec, Matěj Prčík (oba Kometa Brno).

Útočníci:
Jakub Hujer, Tomáš Trunda (oba Liberec), Dominik Rymon, Robin Sapoušek, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Adam Bareš, Ondřej Hrabík, Matyáš Šapovaliv (všichni Rytíři Kladno), Jiří Kulich (Chomutov), Roman Otava (Kometa Brno), Jakub Šiler (Plzeň), Richard Němec (Ambri-Piotta, Švýcarsko).

Náhradníci:

Brankář: Mario Žalčík (Hradec Králové). Obránci: Jakub Jerman (Hradec Králové), Patrik Brůna (Sparta Praha), Jakub Koudelka (Pardubice). Útočníci: Albert Bareš (Sparta Praha), František Formánek (Pardubice), Matěj Přibyl (Vítkovice), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Filip Petrásek (České Budějovice), Ondřej Becher (Havířov).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistent trenéra: Radek Philipp a Richard Lobo
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: Antonín Chochola
Fyzioterapeut: Patrik Grosman
Kustod: Jan Boháč

Program Wolfgang Rud Cupu v Salcburku

Středa 28. srpna:
14:00 Česko – Slovensko
17:30 EC Red Bull Salcburk – Rusko

Čtvrtek 29. srpna:
14:00 Česko – Rusko
17:30 EC Red Bull Salcburk – Slovensko

Pátek 30. srpna:
14:00 Slovensko – Rusko
17:30 EC Red Bull Salcburk – Česko

Sobota 31. srpna:
10:00 utkání o 3. místo
13:00 finále

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz