Sen o medaili je pryč. Osmnáctka ve čtvrtfinále se Švédy dotahovala marně

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Loni ve čtvrtfinále senzačně vyřadili Kanadu, letos ale čeští hokejisté do 18 let přes nástrahy čtvrtfinále neprošli, a tak si o medaile nezahrají. Nad síly reprezentační osmnáctky byli domácí Švédové, kteří Hadamczikův výběr porazili v poměru 4:2.

Nový fanshop

Čeští mladíci šli do čtvrtfinále ve stejném složení, v brance opět začal Lukáš Pařík a národní tým nezačal špatně. Rutarovu střílenou přihrávku tečoval Toman těsně vedle Alnefeltovy klece. Na opačné straně to hořelo při ráně Raymonda, který pálil vedle. Vzápětí Pařík vychytal bombu Henrikssona bez přípravy.

Následně ale Švédové potrestali zbytečný faul Kučeříka. Holtz se svou první střelou neuspěl, puk se k němu ale vrátil zpátky, švédský útočník vypustil z levého kruhu prudkou jedovku a zavěsil pod víko. Seveřané udeřili hned o 24 sekund později. Češi ztratili puk na útočné modré, Nybeck prolétl kolem čtyř českých hráčů, předal puk Söderblomovi, jenž zvýšil na 2:0.

Na opačné straně to zkusil pohotově z otočky Myšák, Alnefelt vyrazil puk před sebe, ale Kubíčkova dorážka se neujala. Švédský tým na startu druhé části přidal třetí gól. V početní výhodě se puk po buly odrazil příhodně ke Grewemu, který prostřelil Paříka, a do české branky šel Bednář. Ten musel prakticky hned likvidovat únik Henrikssona. Češi přidali v útočném snažení, v přečíslení tři na jednoho Švédové zblokovali Teplého střelu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pak se ale národní tým do 18 let dočkal. Puk po nahození Kučeříka od modré tečoval Alnefelt přímo před sebe, kde už číhal připravený Barinka a pohotovou dorážku napnul síťku švédské branky. Hadamczikův celek byl střelecky aktivnější, zblízka pálil Teplý, ale puk za záda Alnefelta nedostal. Ve 44. minutě přišel kýžený kontaktní gól. Lang vysunul Mužíka, který si krásně položil švédského gólmana a bekhendem chladnokrevně zakončil – 3:2.

Osmnáctka šla za vyrovnáním, jenže musela bránit i rychlé švédské výpady. Po jednom z nich zakončil Holmström do horní tyčky. Pak Češi přežili vyloučení Žůrka, ale dělovku Rutara od modré vyrazil Alnefelt. Naděje českých mladíků ale vzaly za své, když v závěru musel na trestnou lavici Haš.

Národnímu týmu zbyly necelé dvě minuty, zkusil to v šesti, ale místo vyrovnání počtvrté inkasoval z hole Bjerseliuse a bylo hotovo. Čeští junioři si tak o medaile na světovém šampionátu nezahrají, postup do čtvrtfinále slaví domácí Švédové.

ŠVÉDSKO "18" – ČESKO "18" 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Holtz (Raymond), 11. Söderblom (Nybeck, Andersson), 22. Grewe (Bjerselius, Holmström), 60. Bjerselius (Andersson) – 34. Barinka (Kučeřík, Teplý), 44. Mužík (Lang).
Rozhodčí: MacFarlane (USA), Tscherrig (Švýcarsko) – Pesonen (Finsko), Šalagin (Rusko).
Vyloučení: 5:7, navíc Barinka (Česko) 10 minut.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 28:34 (9:10, 11:19, 8:5).
Diváci: 2 248.
Nejlepší hráči: Hugo Alnefelt – Radek Mužík.
Švédsko "18": Alnefelt – Brannstam, Björnfot, Lyckåsen, Broberg, Johansson, Hedström – Henriksson, Raymond, Holtz – Bjerselius, Grewe, Holmström – Söderblom, Andersson, Nybeck – Lawner, M. Wahlgren, Sundsvik. Trenér: Havelid.
Česko "18": Pařík (22. Bednář) – Kubíček, Kučeřík, Mlčák, Haš, Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Pšenička, Koffer – Rychlovský. Trenéři: Hadamczik, Bělohlav a Židlický.

Výsledky dalších čtvrtfinálových utkání

USA – FINSKO 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Beniers (Vlasic, Helleson), 12. J. Hughes (Zegras), 25. J. Hughes, 40. J. Hughes (Zegras, Caufield), 53. Caufield (J. Hughes, Zegras), 53. Brink (Zegras, York).

BĚLORUSKO – RUSKO 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Nikolajev (Podkolzin, Amirov), 20. Gricjuk (Spiridonov), 24. Gušin (Lichačjov), 25. Amirov (Lichačjov), 39. Činachov (Kirpičnikov), 57. Spiridonov (Gricjuk).

KANADA – LOTYŠSKO 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Schneider (Tracey), 28. Krebs, 60. Krebs – 51. Brants (Vitolins, Polcs).

Výsledek prvního utkání o udržení

ŠVÝCARSKO – SLOVENSKO 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Schlaepfer (Fuss, Zuercher), 20. Stoffel (Delémont), 22. Canova (Rubanik), 59. Canova (Dähler) – 3. Sojka (Čajkovič, Turan).

Další program MS do 18 let 2019

Sobota 27. dubna – semifinále:
15:30 USA – Rusko (Örnsköldsvik)
19:30 Švédsko – Kanada (Örnsköldsvik)

Sobota 27. dubna – 2. zápas o udržení
19:30 Slovensko – Švýcarsko (Umea)

Neděle 28. dubna:
15:30 Švýcarsko – Slovensko (případný 3. zápas o udržení) (Umea)
15:30 zápas o 3. místo (Örnsköldsvik)
19:30 finále (Örnsköldsvik)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz