První turnaj léta: Eden hostí 26. Memoriál Jiřího Baráka

Foto: Facebook Memoriálu Jiřího Baráka

Úvod srpna značí rovněž start přípravných turnajů tuzemské mládeže. Úplně jako první vypukne Memoriál Jiřího Baráka, který v průběhu pěti nadcházejících dnů hostí pražský Eden.

Od posledního ročníku Memoriálu Jiřího Baráka už uplynula celkem dlouhá doba, v minulých dvou letech se totiž nekonal kvůli covidu. V dubnu 2019 vyhráli domácí turnaj hokejisté pražké Slavie, byť velmi kuriózním způsobem – vzhledem k rovnosti skóre s Kladnem i remíze ve vzájemném utkání rozhodoval o vítězi los.

Turnaj, který letos napíše 26. pokračování, nese jméno po slávistické legendě. Jiří Barák trénoval mládežnické týmy i A-tým, stal se členem výboru ledního hokeje a byl ředitelem několika mládežnických turnajů. V roce 1974 dostal funkci ředitele nově zastřešeného stadionu a pod jeho vedením se v Edenu konalo i několik zápasů mistrovství světa v roce 1985.

Barák zemřel v roce 1991, nicméně na Slavii bylo jeho příjmení známé i v pozdějších letech. Syn Jindřich zasedal v představenstvu klubu, vnuk Jindřich prošel klubovou mládeží a posledních pět let stabilně hraje za místní áčko.

Mezinárodní turnaj je určený pro hokejisty ročníků 2006 a 2007, tedy dorostence. Letošního ročníku se zúčastní pět týmů – kromě Slavie to jsou Rytíři Kladno, Tábor, německé Drážďany a slovenská Trnava.

Foto: Facebook Memoriálu Jiřího Baráka

Všechny celky se utkají mezi sebou, dohromady tedy turnaj nabídne deset utkání. To první atypicky už ve středu 3. srpna, kdy sešívaní vyzvou rivala z Kladna. O konečném pořadí turnaje, který podporuje i hlavní město Praha, rozhodne tabulka.

Informace o turnaji můžete sledovat i na jeho facebookové stránce.

Program 26. Memoriálu Jiřího Baráka

Středa 3. srpna:
16:30 HC Slavia Praha – Rytíři Kladno

Pátek 5. srpna:
18:15 HC Slavia Praha – HK Gladiators Trnava

Sobota 6. srpna:
9:00 ESC Drážďany – HC Tábor
11:15 HK Gladiators Trnava – Rytíři Kladno
13:30 HC Slavia Praha – HC Tábor
15:45 ESC Drážďany – HK Gladiators Trnava

Neděle 7. srpna:
9:00 Rytíři Kladno – ESC Drážďany
11:15 HK Gladiators Trnava – HC Tábor
13:30 HC Slavia Praha – ESC Drážďany
15:45 HC Tábor – Rytíři Kladno
18:00 slavnostní vyhlášení

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz