Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
23. ledna 2020, 21:43
Kateřina KundertováPardubice v jediném čtvrtečním utkání turnaje O Pohár DHL potvrdily proti Kladnu roli favorita a díky povedené třetí třetině si došly pro cenné body. Situaci kolem druhého místa nemají však ve svých rukou.
Rytíři vstoupili do utkání proti favoritovi bez ostychu a už po 75 vteřinách vedli zásluhou Tomáš Urbana, to však bylo naposledy. Za pár okamžiků totiž srovnal v početní výhodě Martin Kostka.
I prostřední část skončila nerozhodně, nejprve otočil stav utkání pro Dynamo Petr Antoníček, na něhož za necelé tři minuty odpověděl kladenský Petr Hašek.
Napínavé utkání našlo rozuzlení v první desetiminutovce závěrečného dějství, ve které se trefili domácí Kale Costa a v přesilové hře Ondřej Šťastný.
Dynamo potvrdilo sílu na domácím ledě, kde je ze všech týmů vůbec nejlepší. Zároveň se přiblížilo stříbrné příčce v turnaji O Pohár DHL.
Ohrozit ho však stále můžou Plzeň, se kterou mají Východočeši horší vzájemné zápasy, Olomouc a Karlovy Vary, u nichž by při rovnosti bodů hovořila odehraná střetnutí pro Pardubice.
HC DYNAMO PARDUBICE – RYTÍŘI KLADNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kostka (Rozlílek, Rohlík), 28. Antoníček (Šťastný, Oliva), 43. Costa (Rohlík, Jelínek), 48. Šťastný (Herčík, Antoníček) – 2. Urban (Ullrych, Šapovaliv), 31. Hašek (Šimek).
Rozhodčí: Pilný – Špringl, Bohuněk.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 36:32 (13:13, 12:7, 11:12).
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mountfield HK | 34 | 21 | 2 | 7 | 4 | 133:80 | 74 |
2. | HC Dynamo Pardubice | 35 | 18 | 7 | 1 | 9 | 118:77 | 69 |
3. | HC Škoda Plzeň | 34 | 20 | 1 | 4 | 9 | 114:80 | 66 |
4. | HC Olomouc | 34 | 18 | 5 | 1 | 10 | 122:10 | 65 |
5. | HC Energie Karlovy Vary | 34 | 19 | 2 | 3 | 10 | 122:84 | 64 |
6. | HC Sparta Praha | 34 | 14 | 8 | 2 | 10 | 109:92 | 60 |
7. | EC Red Bull Salcburk | 34 | 17 | 1 | 4 | 12 | 117:113 | 57 |
8. | BK Mladá Boleslav | 35 | 14 | 5 | 1 | 15 | 112:103 | 53 |
9. | HC Kometa Brno | 34 | 16 | 1 | 2 | 15 | 119:108 | 52 |
10. | HC VÍTKOVICE RIDERA | 33 | 14 | 4 | 2 | 13 | 115:110 | 52 |
11. | Bílí Tygři Liberec | 35 | 14 | 2 | 5 | 14 | 111:124 | 51 |
12. | Rytíři Kladno | 35 | 15 | 2 | 0 | 18 | 125:114 | 49 |
13. | HC Litvínov | 34 | 10 | 5 | 6 | 13 | 96:115 | 46 |
14. | Piráti Chomutov | 34 | 11 | 3 | 4 | 16 | 84:117 | 43 |
15. | HC Oceláři Třinec | 34 | 10 | 3 | 4 | 17 | 103:121 | 40 |
16. | HC Motor České Budějovice | 34 | 10 | 2 | 5 | 17 | 91:130 | 39 |
17. | HC Slavia Praha | 34 | 10 | 1 | 4 | 19 | 79:118 | 36 |
18. | PSG Berani Zlín | 34 | 9 | 3 | 1 | 21 | 116:142 | 34 |
19. | HC Dukla Jihlava | 34 | 6 | 1 | 3 | 24 | 78:137 | 23 |
Pátek 24. ledna:
16:00 EC Red Bull Salcburk – Bílí Tygři Liberec
16:00 HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec
16:30 HC Kometa Brno – Piráti Chomutov
17:00 Mountfield HK – HC Motor České Budějovice
17:15 HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín
17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA
18:00 HC Slavia Praha – HC Olomouc
18:00 HC Dukla Jihlava – HC Litvínov
Sobota 25. ledna:
12:00 Mountfield HK – Rytíři Kladno
12:00 HC Slavia Praha – PSG Berani Zlín
12:00 HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov
13:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec
13:00 HC Sparta Praha – HC Olomouc
13:30 HC Škoda Plzeň – HC VÍTKOVICE RIDERA
14:30 EC Red Bull Salcburk – BK Mladá Boleslav
16:00 HC Dynamo Pardubice – HC Motor České Budějovice
16:30 HC Kometa Brno – HC Litvínov
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz