Pád áčka? Dojeli jsme na to, ví Jíra po sestupu juniorů. Vrací se Šíp

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Chomutovská juniorka doplatila na pád seniorů do kraje a sestoupila z nejvyšší soutěže, v dalším období by však z vybojované druhé ligy mohla těžit. Zároveň u Pirátů zůstane i přes odebrání akademie stejný servis, do kterého se vrací v podobě hlavního trenéra dorostu Radek Šíp. Na pozici asistentů přichází ústecký Marco Vrba a odchovanec Daniel Lehnert.

Chomutovský seniorský hokej v létě 2020 padl z první ligy do kraje a začal se sbírat z dlužného období. I vinou koronaviru se postupové oslavy do druhé ligy musely odložit až do dubna letošního roku, což se podepsalo na juniorském mužstvu při radikálním řezu extraligou.

„Dorazový ročník už by si měl sahat na dospělý hokej, což my jsme mu nemohli v Chomutově nabídnout. Proto nám kluci za poslední dva roky, kdy seniorský hokej padnul, poodcházeli. Teď jsme na to dojeli. U ostatních týmů bylo vidět, že kluci, kteří zasahovali alespoň do tréninků dospělých, byli na ledě rozdíloví. Většina soupeřů měla šest až sedm hráčů, kteří tým táhli. My jsme je ale neměli,“ lituje hlavní trenér juniorů Petr Jíra v rozhovoru pro web piratichomutov.cz.

Už letní příprava naznačila, že Piráti budou hrát spodek tabulky, což se s vypuknutím ligy jenom potvrdilo. „První kola jsme většinu zápasu trávili u nás ve třetině a dostávali se pod tlak, bylo těžké si vytvořit nějaké šance. Pořád jsme doufali, že se slabšími týmy se chytneme, ale čapli jsme se až v době, kdy to bylo rozhodnuté,“ říká.

Zlepšenému výkonu v závěru přispěly návrat Jana Ekrta, jenž si sedl s Tomášem Šilarem, a rozstřílená dvojice David ČernýTadeáš Svoboda. Všichni zmínění dostali pár zápasů i ve druholigovém Děčíně, kde zanechali výraznou stopu i z pohledu kanadského bodování. „Přeju jim úspěch. Navíc, když se v českém hokeji pořád říká, že mají čas a že na to nemají, pak mě každý takový úspěch moc těší,“ hlásí bývalý útočník, jenž začínal v dospělém hokeji kolem osmnáctého roku.  

„Obrovská zkušenost pro hráče i pro mě.“

Rozhodnuto směrem k sestupu do Ligy juniorů bylo už v závěru února, kdy sezona definitivně dostala punc neúspěchu. „Skončila neúspěšně, ale na druhou stranu to byla pro kluky těžká sezona, která jim dá do další kariéry hrozně moc, což přičítám i sobě. Navíc, když to byla sestupová sezona a všichni napříč republikou hráli s tím nejlepším. Byla to obrovská zkušenost pro hráče i pro mě,“ přiznává kouč, jenž trénoval nejstarší mládežnickou kategorii v plnohodnotném ročníku vůbec poprvé.

Nyní ho čeká druhá nejvyšší soutěž. „Nebude nic jednoduchého, spadlo hodně týmů, takže liga bude jako skupina o umístění na 13. až 19. místě. Bude to těžká sezona, ale kluci by se klidně mohli poprat o návrat, jelikož se nám kádr stabilizoval a vytvořily se dvojičky. Doufám, že nebude moc odchodů,“ přeje si sportovní manažer Chomutova.

K udržení opor by měl přispět postup seniorů do druhé ligy, kde mají junioři starty přislíbené, a zachování veškerého servisu i přes odebrání statusu akademie. Jedním z bodů jsou i zahraniční stáže, kterou čtveřice koučů absolvovala ve švýcarském Davosu. Po reorganizaci žákovských soutěží bude do intenzivního programu zahrnuta i oddělená devátá třída, kterou nadále povede Vladimír Petrovka.

Šíp se vrací k dorostu, pomůže mu Vrba. K juniorce mistr Lehnert

Nejvýraznější změnou prošel trenérský štáb dorostu – Kamil Koláček se posunul k A-týmu a jeho dosavadní mužstvo převezme po návratu z nedalekého Litvínova zkušený Radek Šíp, který bude zároveň spojkou na pozici asistenta do deváté třídy.

Asistentem bude novic Marco Vrba, jenž přichází od juniorky v Ústí nad Labem. „Jde o mladého trenéra, který na sobě pracuje a vzdělává se. Přichází k nám i proto, že má velkou perspektivu,“ uvádí Jíra, jenž zůstává u juniorů. Jeho novým asistentem bude odchovanec a majitel dvou zlatých juniorských medailí Daniel Lehnert.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz