Odměna pro kapitána dvacítky. Čajka debutoval ve švýcarské NLA

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Dominantní výkony předvádí v nejvyšší švýcarské soutěži Roman Červenka, daří se i Janu Kovářovi, ale v úterý se na scéně NLA poprvé ukázal další český útočník – juniorský reprezentant Petr Čajka.

HokejkaTV

Osmnáctiletý rodák z Kadaně odehrál minulou sezonu za Erie Otters v zámořské OHL, letos ale zvolil návrat do Evropy. A to do Švýcarska, které bylo jeho domovem už v předešlých čtyřech letech.

„Chci být více na očích kvůli domácímu mistrovství světa, protože z Kanady bych se dostal až v prosinci. Navíc mám šanci zahrát si seniorský hokej. To byly dva zásadní body, kvůli kterým jsem se rozhodl vrátit,“ zdůvodňoval Čajka v červenci své rozhodnutí.

Po Oberthurgau, Rapperswilu a Zugu si vyzkoušel už čtvrtou organizaci – Servette Ženeva. Zatím nastupoval jen v místní juniorce, kde se mu daří parádně. Díky jedenácti bodům (5+6) v šesti zápasech vede kanadské bodování celé soutěže U20!

Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Zásadně k ní tedy přispěla marodka A-týmu, který postrádá sedm hráčů včetně Švéda Henrika Tömmernese, jehož absence pustila Čajku do hry coby čtvrtého cizince. Servette ho v úterý zapsal na soupisku a večer nasadil do derby Ženevského jezera proti domácímu Lausanne.

Český šikula, jenž současně vévodí i letošní produktivitě reprezentační dvacítky a na turnaji v Rusku byl jejím kapitánem, strávil na ledě 8 minut a 28 sekund. Na křídle čtvrtého útoku se nachomýtl k jednomu inkasovanému gólu a jednou vystřelil na branku. Servette vyhrál 5:3 a v tabulce NLA je o skóre druhý za Bielem.

Ať už se Petr Čajka udrží v kádru delší dobu, nebo ne, letošní ročník bude chtít ve Švýcarsku zcela jistě dokončit. A pokud možno co nejúspěšněji: Po své páté sezoně v zemi už nebude započítáván do limitu cizinců, což mu dveře do nejvyšší soutěže hodně otevře.

Foto: gshc.ch

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz