Nahrávka je cennější! Mě prostě baví dělat lidem radost, líčí Chludil

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zlínští dorostenci v úvodních dvou kolech ELIOD Extraligy rozstříleli nováčka z Poruby a přetlačili ve vyrovnané bitvě Havířov. Výborný vstup do sezony prožívá šestnáctiletý útočník Lukáš Chludil, který už stihl deset kanadských bodů za dva góly a osm asistencí. Sedm z toho dokonce v jednom zápase!

HokejkaTV

Lukáši, na úvod se vám povedl skvělý počin. Čím to je?
Myslím, že to je dobrou letní přípravou. Se spoluhráči si dobře rozumíme a všechno funguje, jak má. Minulou sezonu jsem měl podobnou, ale teď jsem šel od nuly a s tím, abych dělal to nejlepší pro tým.

Mohlo by to být z osobního hlediska lepší?
Lepší by to asi být nemohlo, i když se o to snažím. Moc ale na body nekoukám. Chci, abychom byli hlavně s týmem co nejvýše to jde.

O sobě se asi moc bavit nechcete, ale přesto: Chtěl byste vyhrát celkovou tabulku bodování?
Je to cíl každého hráče ovládnout nějakou individuální tabulku, i když týmová je důležitější. Individuální je jenom to nejlepší na konec. Minulou sezonu jsem ovládl nahrávače, což mi udělalo radost, ale prioritně chci to nejlepší pro tým. Pak teprve uvidíme, co bude dál.

Dokážete říct, proč máte více asistencí než gólů?
Pro mě je vždycky prioritní nahrávka, abych našel spoluhráče. Vždycky to tak bylo a asi i bude. Někdy to musím vzít i sám na sebe, ale vždycky chci najít jiného hráče, i když střílet góly taky není špatné. Například, když jedeme dva na jednoho, první mě napadne přihrát, až v momentě, kdy to nejde, střílím, protože mi nic jiného nezbývá.

„Vyrůstal jsem ve Zlíně za dob Petra Lešky nebo Petra Holíka. Byli mými vzory, snažil jsem se vždycky hrát jako oni.“

Kde se zrodilo, že chcete hru spíše tvořit?
Vyrůstal jsem ve Zlíně za dob, kdy tu byli Petr Leška, Petr Holík a podobní hráči. Hodně jsem je sledoval a byli mými vzory. Snažil jsem se vždycky hrát jako oni, líbilo se mi to. Beru nahrávku jako prioritu, i když většina má radši góly.

Nejste právě kvůli tomu oblíbený u spoluhráčů?
Oblíbený jsem, ale neberu to tak. (culí se) Mě prostě baví dělat lidem radost. Beru přihrávku jako součást hokeje. Úplně nevím, jak to přesně říct. Nahrávka je pro mě cennější než gól, i když to tak asi nikdo nebere.

„Nahrávka je pro mě cennější než gól, i když to tak asi nikdo nebere. Mě prostě baví dělat lidem radost.“

Co byste na sobě kromě provedení finálních přihrávek pochválil?
Umím se pohybovat na malém prostoru, zrychlit i na něm dobře manévrovat. V poslední době se mi zlepšila i střela. Ale nechci se jenom vychvalovat, mám i mínusy. Někdy jsem málo agresivní a málo hraju do těla.

Pracujete na tom?
Jo, určitě. Na tréninku se snažím kluky dohrávat a přenášet si to i do zápasů. Někdy na to i myslím, že je důležité být v některých soubojích agresivní. Na všem se snažím pracovat – na věcech, které mi jdou lépe i hůře, abych byl pořád lepší a lepší.

Na úvod jste porazili Porubu a AZ. Jaké to byly zápasy?
Na Porubu jsme vletěli a ze začátku jí vůbec nic nedovolili. Měli jsme celé utkání pod kontrolou, průběh jsme si hlídali a nepustili soupeře do hry. V druhém zápase to bylo úplně něco jiného, protože Havířov vletěl na nás. Vůbec jsme se z toho nezvládli na začátku probrat a dostali jsme gól. Potom jsme se začali vracet do tempa. Havířov je velice nepříjemný soupeř, hodně nám hru znepříjemňoval agresivitou a bojovností.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Byla tuhá bitva s AZ dobrým upozorněním, že to samo nepůjde?
Trenéři nám říkali, ať po prvním zápase spadneme z hrušky dolů, protože to bude proti Havířovu úplně jiný zápas. Všichni jsme to věděli, říkali jsme si to i těsně před zápasem, ale prostě na nás vletěli a… Byla to dobrá facka.

Proti Porubě jste měl bilanci 2+5. Byl to váš nejlepší zápas?
Asi bych řekl, že jo. Minulou sezonu na začátku jsem to měl podobně, ale na sedm bodů jsem se nedostal. Nastoupil jsem kvůli nemoci až po dvou kolech. Proti Přerovu jsem měl pět bodů, s Olomoucí tři, takže mám podobný začátek.

„Trenéři nám říkali, ať po prvním zápase spadneme z hrušky dolů…“

Ve dvou střetnutích jste využili pět přesilových her. Je to vaší nejsilnější týmovou stránkou?
Nevím, jestli je to hlavní síla. Snažíme se na tom v týmu pracovat, teď nám to vychází, takže se budeme snažit, aby nám to šlo i nadále. Hodně si se spoluhráči vyhovujeme, všechno chodí, jak má, z čehož vznikají góly. Když to půjde takhle dál, mohli bychom mít hodně vysokou úspěšnost přesilovek.

V nejbližších kolech přijdou kvalitnější soupeři. S čím do duelů půjdete?
Nesmíme nic podcenit a jít do všech zápasů naplno a s bojovností. Ani jeden soupeř nám nedá nic zadarmo. Vědí, že jsme vyhráli dva zápasy, takže to bude hodně těžké. Ať je to Poruba, Vítkovice, nebo kdokoliv jiný, musíme bojovat a hrát každý zápas na sto procent.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz