Mládežníci prosince: Bruslař Prošek a jedničkář Szturc

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kdo byl v prosinci vidět v nejvyšších mládežnických soutěžích? Sportovní oddělení Českého hokeje znovu vybralo hráče, kteří zaujali nejen svými extraligovými výkony, ale i tréninkovou pílí či školním prospěchem. Cenu pro hokejisty měsíce si vysloužili dva útočníci.

Nový fanshop

Junioři: RADEK PROŠEK (HC Energie Karlovy Vary)

Karlovy Vary v nižší skupině extraligové nadstavby válí a velkou zásluhu na tom má forvard Radek Prošek – hráč s ofenzivními předpoklady a bruslařskou akcelerací na malém prostoru. Zlepšil práci v defenzivě a v neposlední řadě i své mentální nastavení.

Ve 28 zápasech nasbíral devět gólů a 28 asistencí, vévodí tak týmové produktivitě a patří i mezi nejpilnější nahrávače celé soutěže. Jeho mladší bratr David hraje za dorost Energie. Se známým karlovarským odchovancem Romanem Proškem, mistrem extraligy z roku 2009, ale nejsou příbuzní.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorost: GABRIEL SZTURC (AZ RESIDOMO Havířov)

Nejen čistě hokejové výkony vynesly cenu také 15letému útočníkovi Havířova. Gabriel Szturc je skromný a pracovitý kluk, který studuje gymnázium se samými jedničkami. S pokorou jde za svým cílem. Je to hráč, který nediskutuje nad tréninkovou zátěží, spíše hledá možnosti, kde si přidat.

Právě takto popsal svého svěřence klubový trenér Tomáš Urbánek, hráčem měsíce byl vyhlášen i na základě doporučení Petra Hakena, hlavního kouče reprezentační šestnáctky. Za tu letos odehrál zatím sedm utkání. V havířovském dorostu patří s bilancí 41 bodů ve 25 zápasech k hlavním tahounům a dvakrát už naskočil i do juniorky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz